Gladiators A - Slovan Brno 2:5 (1:2)

Krajský přebor - středa 4.2.2015 - Hala Střední

9.2.2015 - Ilja

Další nešťastný zápas Gladiators! Tentokrát si domácí vylámali zuby na Slovanu Brno a odešli poraženi 2:5. Oboustranně nervózní utkání navíc svým výkonem pokazili rozhodčí Hrůza s Kabeláčem (jak příznačná jména pro rozhodčí :)), kteří si nepochopitelně od delegáta Dilhofa odnesli za svůj výkon známky 7, resp. 7,2.

Glads do zápasu vstoupili velmi aktivně, deset minut na hřišti kralovali, opět ale selhávali v zakončení. Není snad ani třeba jmenovat, protože do nějaké slibné akce se dostal snad každý z nich. Jeden gól se jim přece jen vstřelit podařilo, když Šprtovu dorážku gólman vyrážel zcela evidentně zpoza brankové čáry, rozhodčí však byli slepí. Nakonec to tedy byli hráči Slovanu, kteří se prosadili jako první. Na jejich gól odpověděli Pavel s Iljou, když improvizovaně sehráli přímý kop, který se štěstím skončil v síti. Pak mohl za zákrok mimo brankoviště jít do sprch Koudis, naštěstí pro domácí však vyvázl jen se žlutou. Bohužel pak vlastní chybou v rozehrávce Glads opět nabídli Slovanu vedení a poločas tak skončil 1:2.

Druhý poločas byl oboustranně velmi nervózní, přibývalo nepřesností a hra byla celkově poměrně neurovnaná. Další nepochopitelnou minelu předvedli sudí, když po střele do břevna dorážel do sítě Hložis, nicméně rozhodčí opět gól domácích neuznali (už druhý!), tentokrát kvůli údajně posunuté brance! Na obou stranách také přibývalo faulů. Glads se nakonec desítky dočkali jako první a Pavel ji s přehledem proměnil a srovnal na 2:2. Chvíli na to následoval další faul a tentokrát mohl Pavel zahrávat téměř z hranice brankoviště (podle Pravidel futsalu, konkrétně pravidla č. 14 odst. 4 písm. g), blíže viz www.fotbal.cz/c/futsal/cmfs/le… ). Bohužel však přestřelil a chvíli na to se opět prosadil Slovan, resp. Rozi nešťastně o vlastní brány. Domácí pak zkusili power-play, tentokrát si však šanci nevytvořili a navíc ještě dvakrát inkasovali. Na samý závěr si rozhodčí schovali ještě jeden provar, když udělili žlutou kartu jinému hráči a tím pádem nedošlo k vyloučení domácího hráče...