Gladiators A - Hustopeče 7:5 (2:2)

Krajský přebor - neděle 2.11.2014 - Hala Střední

3.11.2014 - Ilja

Přestřelka na Střední. Čtenář se nemusí bát, nejde o tragickou zprávu z USA, to jen v hale na Střední ulici v Brně, kde Gladiátoři hrají své domácí zápasy, měl útok navrch nad obranou. V zápase proti Hustopečím byl k vidění oboustranně ofenzivní futsal, padlo celkem 12 branek a mnoho šancí ještě zůstalo nevyužitých. Sami domácí po utkání konstatovali, že nejsou příliš zvyklí tolik gólů dávat, ale ani dostávat.

Přitom prvních 9 minut blížící se kanonádě příliš nenapovídalo - hrálo se sice na obou stranách aktivně dopředu, ale zároveň i pozorně vzadu. Za zmínku stojí snad jen žlutá karta za špatné střídání pro domácího kapitána. Slibnější pozice si postupně začali vytvářet Glads, ale i hosté dokázali několikrát zahrozit. Jako první však s ukazatelem skóre pohnuli domácí. Majkl vybojoval míč na své půlce, hladce obešel dva protihráče a při zemi k tyči skóroval - 1:0. Ve stejné minutě ovšem domácí také inkasovali, po nedůsledné hře ve středu hřiště se hostující útočník dostal sám před Lanzu, který jeho pokus vyrazil jen k nohám dalšího volného útočníka a ten z úhlu do prázdné brány srovnal. Po několika minutách klidnější hry se dostali do vedení opět domácí, když Vojta v obtížné pozici před vybíhajícím gólmanem vrátil pod sebe na Juru, který skóroval do téměř odkryté brány. Střelec pak neproměnil samostatný nájezd a chvíli na to přišel trest. To když červení opět nechali svého brankáře ve štychu - situace dva na jednoho skončila střelou, kterou Lanza pohotově vyrazil do strany, kde byl bohužel znovu volný hráč a ten ze stejného místa opět doklepl do prázdné a srovnal na 2:2. Do konce prvního poločasu se už skóre neměnilo, přestože oba týmy si vypracovaly po dvou třech dobrých možnostech.

Druhou půli začali mírně aktivněji hosté, vážnější šanci si však nevytvořili, dvě střely zlikvidoval pozorný Lanza. V 5. minutě pak udeřilo na druhé straně, když Maty obral hostujícího útočníka o míč a otevřela se mu cesta až před branku, kde levačkou po zemi prostřelil padajícího brankáře. Na tento gól Hustopeče nedokázaly odpovědět stejně rychle jako na předchozí dva a domácí se tak dostali do vedení, které už nepustili. Poděkovat mohou zejména Lanzovi, který těsně po sobě zneškodnil dvě obrovské šance. A mohlo tak udeřit na druhé straně, Jura sebral míč obránci před soupeřovou bránou, brankář jeho střelu stačil jen zbrzdit a dobíhající Vojta tak mohl pohodlně doklepnout do prázdné brány. Nedlouho poté dokázali hosté opět zareagovat, přečíslení tři na dva vyřešili nejlépe, jak mohli - gólem na 4:3. Glads ovšem odpověděli šancí Vojty a následně i dalším gólem. Samimu prošel "malý" faul, když důrazně odebíral míč stále častěji si stěžujícímu Zrzkovi (dle jmenovky na zádech), akce Glads skončila rohem. Ten zahrál Jura nečekaně na přední tyč, kde Majkl svým druhým gólem v utkání opět zvýšil. Jakoby však chtěli podráždit nervy diváka, Gladiátoři si opět záhy nechali snížit na rozdíl jediné branky. Po nedůrazu na středu se dostal míč do strany, odkud se štěstím o tyč padl další z dnešních kontaktních gólů borců z Hustopečí. A podívaná tak mohla pokračovat. Sami trefil tyč, Majkl gólmana a Vojta zámezí. Ve 14. minutě druhé půle pak Majkl hrající ve střelecké formě hodné reprezentace zamotal hlavu hostujícímu obránci a svým oblíbeným obloučkem kolem vybíhajícího brankáře dovršil hattrick. O dvě minuty později hosté krásnou akcí na jeden dotek opět, a tentokrát už naposledy, dotáhli na rozdíl jediného gólu. Místo závěrečného tlaku Hustopečí však přišly tři šance domácích a osm sekund před koncem i definitivní tečka za tímto atraktivním utkáním. Situaci dva na jednoho zvládli Glads na výbornou - dnes pětibodový Jura přesnou přihrávkou našel Jakyho u zadní tyče, kterému nezbývalo než dopravit míč téměř z brankové čáry do sítě.

Gladiátoři se tak mohli po zásluze radovat z výhry, která zároveň znamená třetí bodový zisk v řadě.