Gladiators A - Slovan Brno 8:6 (4:3)

Krajský přebor - neděle 23.2.2014 - Hala Střední

1.3.2014 - Vojta
Že by nejlépe bránící tým Kraje dostal do dvou minut 2 góly? Že by Glads dali do dvou minut 2 góly? Za poločas 7 branek a na konci ještě jednou tolik? Nic z toho rozhodně není něčím, nač by hráči a fanoušci Gladiators byli zvyklí. Dnes jim to ale nevadilo, zápas měl pro ně dobrý konec. Jak na obtočení útočníka Slovanu na hrušce, tak na tečovanou střelu ze střední vzdálenosti našli Glads, resp. konkrétně Vojta se Šprtem, vždy nečekaně rychlou odpověď. Modifikovaný signál z autu, stejně jako nahrávka na zadní slavily úspěch v podobě okamžitého srovnání stavu utkání. Slovan stejně rychle odpověděl i třetí brankou, kdy zaspala obrana červených při hlídání hráče na zadní tyčce. Stav 2:3, ale chvíli před poločasem Glads obrátili po dlouhém výhozu, důrazným Vojtou a přes polehané hráče v brankovišti střílejícím Radkem. Nejpikantnější brankou se stala ta zlomová pro celé utkání. Jaky svým typickým silovým a nekompromisním způsobem vybojoval v brankovišti soupeře míč, nejprve slabě zakončil, dál bojoval, až donutil hráče Slovanu od autové lajny v zoufalosti "vystřelit" na vlastní branku nechytatelnou střelu - 4:3. Pokyn nedostat gól v prvním střídání po pauze platil asi jen 15 sekund a Slovan srovnal na 4:4. Naštěstí přišly pěkné branky Glads v podání Ilji (doprava, doleva, doprava se střelou k zadní tyči) a Roziho (krok sun krok, bum a teč obránce) - 6:4. Rozdíl 3 branek přinesla narážečka Jakyho před brankovištěm, završená bodlem nad rameno brankáře. Na 8:4 zvýšil při power play znovu Ilja, ale poté si vzal závěrečné slovo Slovan. Snížil z trestného kopu z vápna na 8:5, hned nato pěknou střelou z hrušky na 8:6 a Glads lehce zahnědly trenýrky. Oživlého soupeře už ale Glads udrželi na uzdě a po delším bodovém půstu se konečně dočkali pořádné bodové porce. Sestava: Lanza - Franz, Vojta, Hložis, Sammi - Šprt, Ilja, Rozi, Jaky.