Gladiators A - United Ivančice 5:1 (1:1)

Krajský přebor - neděle 13.10.2013 - Hala Střední

14.10.2013 - Vojta
Ivančice se staly pro Gladiators první krajskou plnotučnou lahůdkou. S výjimkou vyrovnanější první půle tahaly v zápase za kratší konec a po zásluze odjely poraženy. Glads poprvé v Kraji předvedli výkon bez hrubých chyb v obraně, už i v první půli byli aktivnější, vyhrávali drtivou většinu soubojů a nacházeli dostatek klidu na přesné nahrávky. Měli i dostatek síly, což ukázal v desáté minutě Maty s Jakym a po sérii těžkých opakovaných soubojů v rohu vymotali soupeře tak, že osamocený Tom před brankářem stihl míč prostřelit gólmanovi mezi nohama - 1:0. United ale bleskurychle kontrolovali, uličkou našli útočníka před brankou, ten si pohrál s osamoceným Vojtou a ukrytou střelou se štěstím vyrovnal - 1:1. Druhá půle začala ještě větší převahou přeskupených Glads. Hned v prvním střídání našel Radek dlouhým pasem Šprta, ten míč dlouho na hrušce podržel a nabil přibíhajícímu Vojtovi - 2:1. Gladiátoři získávali čím dál více sebevědomí, takže když Radek zavelel k přečíslení 3 na 1, neměl problém situaci sám vyřešit přesnou střelou k tyči - 3:1. Euforie stoupala, Maty se probil přes dva hráče na levé straně hřiště, míč si následně sice trochu moc pokopl, ale k překvapení, výjimečně slaběji zaplněné tribuny, z nulového úhlu zaskočil nejistého gólmana Ivančic - 4:1. I poslední gól vypracoval úvodní střelec utkání, Jaky získal svým nekompromisním důrazem míč, v brejku rozhodil míč do strany na Vojtu a ten se z boku trefil bodlem jemně ke vzdálenější tyčce - 5:1. V poslední minutě ještě Ivančice zahrozily přečíslením, překonaly i ležícího Jansu, ale toho na brankové čáře fantasticky zastoupil Majkl, který vlastním tělem vykryl opakovanou střelu mířící do prázdné branky. Vláčný, možná unavený soupeř předvedl zatím nejslabší výkon v hale na Střední. Naopak Glads získávají v hale čím dál více jistoty a můžou směle vyhlížet další soupeře. Sestava: Lanza - Radek, Vojta - Hložis, Maty - Šprt, Rozi/Jaky - Majkl, Jaky/Rozi.