Gladiators A - Hustopeče 3:0 (1:0)

2.A třída - sobota 26.4.2008 - Horní

26.4.2008 - Sami
Utkání se čtvrtým celkem 2.A třídy mělo být po dvou zahřívacích utkáních proti teamu Peti Kocmana prvním ostrým testem Gladí formy po poctivé zimní přípravě. Zároveň mělo být prvním utkáním i dnešního tradičního dvojuzápasu. Bohužel, nezůstalo u toho...poslední "suchý" krok dnešního popoledního programu jsem učinil při nástupu do auta. Vojtova prognóza pogody se vyplnila takřka bezezbytku a tak již po cestě na utkání stěrače osobních automobilů našeho vozového parku musely kmitat, seč jim síly stačily. Při předzápasovém tulení se pod nevelkým přístřeškem areálu ZŠ Horní ještě měla většina teamu úsměv na tváři při sledování závěru předchozího utkání. Hřiště se jevilo v pořádku a tak nikdo nevěděl, jakou pastičku si na nás Pán nahoře připravil. Není divu, že s přesunem na hřiště všichni otáleli do poslední chvíle. Jediný Ferda si dal poctivě své rozběhávací kolečko s úsměvem na rtech a výrazem alá : "Hoši, co je? V pohodě, ne..." . Hustý déšť nadále vytrvale skrápěl hrací plochu a až hvizd rozhodčích, oznamující konec předchozího utkání definitivně vyhnal Reds do boje. Krátká rozcvička, míč na střed, úvodní hvizd. Zatímco hráči druhé lajny prochladle ve stoje vstřebávali první litry vody, zahajovací čtverka vybojovala roh, Kejin zahrál nesmrtelné VEN a jak jinak to mohlo dopadnout při jeho aktuální formě ??? 1:0! Was fur ein schoner Stoss!!! Radovali by se určitě i v Basileji...ale to sem nepatří. Řada byla na soupeři. Po dvou velmi nenápadných akcích v následujících pěti minutách hráč č.6 nastřelil Lanzovo břevno a otřel míč o tyčku. Ale to bylo od soupeře po zbytek poločasu, kdy se ještě chvílemi hrál i futsal, prakticky vše. Druhých deset minut první půle nepřineslo nijaký velký vzruch ani před jednou brankou. Nebezpečné střely byly často zblokovány obranou, či mířily těsně vedle. V jediné opravdu nebezpečné situaci se ocitl Maty, ale míč netrefil podle svých představ. Po odpískání konce první půle již bylo na hřišti velké množství kaluží a terén se začínal stávat nehratelným (alespoň tedy pro futsal). Rozhodčí si byl vědom situace, nicméně oběma táborům doporučil utkání dohrát. Vzhledem k okolnostem jsme byli pro a tak když i spontánně soupeř prohlásil "dohrajem to", jen se vyměnily strany a bez průtahů byla zahájena druhá půle. A opět to byla akce v prvním střídání, která posunula vývoj utkání notně na stranu Glads. Hložis si výborně sběhl na střed pro míč od Bubáka, narazil si se Samim okolo bránícího hráče a z pravé strany brankoviště elegantně prostřelil golmana k bližší tyči. 2:0! Od této chvíle se přestal hrát futsal jak ho známe a začala se jezerní bitva. Vojta ji ozdobil pár ostřejšími však jistě ne unfair zákroky, kterými rozplakal soupeře směrem k rozhodčímu (jakoby té vody na place nebylo už dost). Pojistku k výhře ve vodní bitvě ještě přidal Bubu krásnou střelou opět z pravé hranice brankoviště, tentokráte však na vzdálenější tyč a bylo vymalováno. Soupeř se již vůbec k ničemu nedostal, hra se odehrávala většinou na jeho polovině a všichni tak spíše již jen očekávali bílou vlajkou soupeře nebo závěrečný hvizd rozhodčích. Odchod do kabin se třemi body v kapse ještě ozdobil Kejin parádním tučňákem na pobřeží alá Anja Person směrem k nezdolně po celý zápas fandícím Robovi s Majklem !!! To, že je Pán Bůh prozíravý, se ukázalo ihned po utkání. Sice nám svými kapkami neumožnil sehrát druhé utkání s Červeným drakem, ale o to větší radost udělal kačence a jejímu druhovi, kterým tak na zbytek odpoledne patřila celá Horní. Pevně věřím, že se pobavili alespoň tak, jako my! GLADS dnes : Lanza - V, Ferda, Radek, Hložis - Kejin, Maty, Bubu, Sami