Gladiators B - Rychlé pípy 2:5 (2:1)

1.B třída - neděle 17.4.2011 - Okruh

17.4.2011 - Hložis
Nečekaný výpadek ve druhém poločase zlomil béčku Gladiators vaz v úvodním utkání jara. Přes nadějný vstup do utkání nakonec Benfika podlehla Rychlým Pípám 2:5. Silný soupeř svoji rozsáhlou marodku vyřešil elegantně angažováním tří hráčů z letos divizní K5 a proti Glads byl silně motivován - na podzim totiž prohrál ostudně 1:8. První půle byla poměrně opatrná, ovšem převahu měli Glads. Přesná kombinace, byť leckdy daleko od branky soupeře, dodala našim hráčům klid a dostala lehce pasivního soupeře pod tlak. Ten zužitkoval dvěma zásahy Majkl, který se prosadil nejprve důrazem při dorážce Rozovy střely a následně gólmana prostřelil po Willyho rohu. Slušný náskok jsme bohužel neudrželi až do přestávky, protože Pípy snížily rychle rozehraným přímákem. Neobvykle dlouhá pauza, kterou si vyžádalo Kamilovo cígo, nás uspala. Soupeř se začal tlačit více dopředu a sebral nám klid i iniciativu. Po zhruba pěti minutách navíc přišel Hložisův provar, kdy nevyšlo riskantní předstoupení útočníka při dlouhém výhozu soupeřova brankáře a Robo neměl nárok - 2:2. Černá chvilka se bohužel protáhla na několik minut, během nichž se prosadil ještě útočník od levé lajny a moment nato Pípy zvýšily už na 4:2. To si naši obranu zase vyzvedly několika rychlými příhrami v brejkové situaci. V závěru nepomohla ani power-play, kterou soupeř bránil zkušeným držením míče a naši impotenci potrestal ještě fíkem do prázdné kasy. Konečný výsledek 2:5 je krutý vzhledem k dobrému výkonu v první půli, ovšem spravedlivý v kontextu druhého halfu, v němž jsme přestali hrát, soupeři vyklidili pole a ještě mu dopomohli stupidními individuálními chybami. Sestava: Robo - Hložis, Rozi, Majkl, Willy - Franz, Vary, Sami, Šprt.