Gladiators A - Orel Řečkovice 4:2 (2:2)

Okresní přebor - sobota 14.5.2011 - Okruh

21.5.2011 - Vojta
Před-předposlední šance na definitivní záchranu, to byly dnešní dva zápasy Okresu pohledem Glads A. Sestava byla tudíž upravena na urputný tvrdý fotbal bez ambicí na krásu ale na účelnost. Tento cíl se podařil, seč se našli i tací, o kterých by se dalo pochybovat, za jaký tým vlastně hrají. Orel vstoupil do zápasu s výrazně nižším zaujetím a tak mohli Glads v klidu útočit. Jejich až křečovité bránění Vojty se jim téměř vymstilo již v první minutě, kdy se dva hráči na hrušce soustředili jen na něho a Radek se tím dostal po přistrčení od Šprta do osamocené pozice před brankou, ale jeho chladnokrevná levačka jen těsně minula tyč. Chvíli nato již přesně zakončil Švára, který z rohu otřel svoji ránu tvrdě o vnitřní tyč - 1:0. Ovšem vítr z plachet poprvé dnes Glads sebral Vojta, který 3 minuty poté pohotově sklepl orlí nahrávku mířící před liduprázdnou branku za záda Lanzy - 1:1. Glads se s tímto zaváháním vypořádali perfektně a znovu navýšili své vedení po vydařené akci, kterou zakončoval pohodlně Maty. Do poločasu skóre "vyrovnal" opět Vojta, jehož letmý dotek s Kahounem byl překvapivě posouzen jako penalta, kterou tento snajpr bohužel jistě proměnil - 2:2. Útočná snaha Gladiátorů nesla v druhém poločase občasné prvky nepřesností a nedůrazu, přesto se jim přeci jenom podařilo v 40minutě vstřelit další branku. Znovu dobře mířil Švára. Sup pár minut před koncem zkusil power play, ale nic kloudného si nevytvořil naopak poskytl soupeři šanci na několik brejků, které ovšem Glads s výjimkou Sammiho neproměnili - 4:2. Tento gól již přinesl definitivní jistotu a zápas se poklidně dohrál. Zasloužené vítězství, na soupeři byla patrná čerstvě nabytá jistota záchrany, tudíž nekladl tak tuhý odpor jak se čekalo. Sestava: Lanza - Radek, Vojta, Šprt, Švára - Bubu, Maty, Rozi, (Sammi).