Gladiators A - Poclain 6:1 (2:0)

Okresní přebor - sobota 19.2.2011 - Okruh

Článek

25.2.2011 -
Lepení míst v sestavě, to je pro první tým Glads hodně vzácný moment, ovšem plný bodový zisk ze sobotních zápasů je v letošní sezóně stejně tak vzácný okamžik. Aneb vše špatné se v dobré obrátilo. V sestavě se objevila řada hráčů, která tu dlouho či minule nebyla, ovšem jak vidno, lze doufat, že zase dlouho bude! Franz odpočinutý po nečekaném pobytu v nemocnici hned v úvodu sklepnul na Vojtu odkopnutý balón soupeře a navrátilec v sestavě se bodlem trefil doprostřed branky - 1:0. Precizní orientaci na hrušce předvedl vzápětí Rozi a jeho přesná střela z otočky k tyči Glads uklidnila - 2:0. Těsně před koncem poločasu předložil skromně hrající Beni jak v nedávných sezónách Vojtovi před prázdnou branku, ale jeho levá šajtle z pravé strany míč trestuhodně, byť ve skluzu, do síťky nedopravila. V druhé půli Poclain chvílí kousal a využil snížení tempa ze strany Glads k mírnému tlaku, ale klid červeným vrátil Bubu - 3:0. Zápas se emotivně lehce zkomplikoval po sporné situaci ve vápně před Jansou, kterou rozhodčí posoudili jako penaltu - 3:1, nicméně blesková odpověď dotčených Glads byla brutálně jednoznačná. Strojová jedno-dotyková kombinace v podstatě hned z rozehrávky, zakončená Šprtem doklepávajícím do prázdné branky, emoce opět utišila a dala soupeři na srozuměnou, že Glads neradno provokovat - 4:1. Do konce zápasu pobavil třeba ještě Bubu individuálním sólem zakončeným nabídkou Vojtovi před prázdnou - 5:1 či Roziho další zářez do střelecké pažby, tentokrát z přímého kopu - 6:1. Velmi povedený zápas. Vyhrávané osobní souboje, důraz, jednoduchost, skromnost, týmovost, výborný Jansa a hlavně obrana jak z minulých sezón. Sestava: Lanza - Franz, Vojta, Šprt, Beni - Bubu, Radek, Rozi, Sammi.