Články

Glads A - Technika 4:3 (2:1)

Gladiátoři přivítali na svém hřišti tým Techniky Brno, kterému chtěli vrátit podzimní těsnou prohru 2:3. Technika se pohybuje přibližně ve stejných vodách jako Glads, v případě výhry by je v tabulce přeskočila. Zápas začal několika nepřesnostmi, Gladiátoři si vytvářeli dobré pozice, nechávali však okénka vzadu, a tak se do první šance dostali hosté, naštěstí neproměnili. První gól padl po signálu z autu, když pohodlně zakončoval Šprt. Hostům se podařilo vyrovnat o dvě minuty později, naštěstí chvíli na to se po Jurově přihrávce nekompromisně prosadil Kauli. V první půli už další gól nepadl, jen na obou stranách zazvonily tyče a jednou vzplály emoce po neodpískané ruce. Pro autora tohoto článku se tak nejzajímavější událostí zbytku poločasu stalo jeho vlastní krátké účinkování na place, když se po cca 30 vteřinách zranil a ze zápasu nezpocený odstoupil. Začátek druhé půle přinesl sebevědomý výkon domácích, kteří v krátkém sledu navýšili už na 4:1. Nejprve Tony krásně vybídl ke skórování Majkla, následně utekl rychlík Šprt a střelou doprostřed brány překvapil gólmana hostů. V tuto chvíli se zřejmě Gladiátorům vybavil dva týdny starý zápas, kdy ztratili stejné vedení, a sebevědomí bylo ten tam. Hostům se totiž podařilo snížit ze dvou brejků na rozdíl jediné branky a do konce zápasu zbývalo ještě celých 8 minut. Naštěstí kritické chvilky vyřešil Robo a následně si ve správný moment vzal domácí Mourinho time-out. Hosté se pak už marně snažili o vyrovnání, naopak při power-play mohli inkasovat popáté, Jura ovšem trefil jen tyč. Domácí tak brali tři body za zasloužené, i když dramatické vítězství a posunuli se na lichotivé páté místo Krajského přeboru. Článek sepsal i jiný účastník, takže zde je jiný pohled (Vojta): Již 9 neproher v řadě válí Glads v Brněnských Krajích a Soutěžích. Krajská Technika neměla tuto sérii přerušit, což se nakonec podařilo, byť to místy s domácími nevypadalo zrovna optimisticky. Druhý nejstarší signál v historii (aut) znamenal brzké a pohodlné vedení domácích. Technika po nedůslednosti v obraně Gladiators našla prostor se prosadit z oblasti hrušky a srovnala. Průstřel středem branky hostů, kterou mimochodem strážil opravdu nevelký brankář, zařídil z brejku Kauli. Jen jedno střídání vydrželo stehno domácí hvězdy Ilji Kašíka a tak si musel Šprt na hrušce vyhovět s Majklem. A to se jim náramně vedlo. Vždy když byl na hřišti útočník z druhé formaceJ Prvně jmenovaný přidal v druhém poločase druhý gól přesnou střelou z pravé strany po nádherné příhře Jury. Majkl se prosadil ještě před ním při spolupráci s Tonym. Pak se domácí sebevědomí přehouplo přes bezpečnou mez. Objevilo se několik riskantních rozehrávek, které soupeř zachytl a rychle snížil na 3:4. V těchto pasážích hry domácí přestali hýřit sebevědomím, naopak hosté zkoušeli domácího brankáře další a další střelou. Poslední minuta dle očekávání proběhla v podobě hostující power-play. Následovalo bránění třech bodů, které tentokrát bylo sehráno celkem s přehledem. Soupeř měl navíc štěstí při střele Jury, který trefil z dálky spojnici prázdné branky soupeře.   Video here: https://youtu.be/ppZOJMwYW0E   čtěte více

FFT Vinohrady - Glads A 3:2 (2:2)

Poslední zápas podzimu měl před svým začátkem jasně dané karty. Na jedné straně domácí FFT Vinohrady na prvním místě tabulky a s nejlepší obranou soutěže, na straně druhé hostující Gladiators ve středu tabulky a s čerstvě prožitou závěrečnou... O favoritovi nemohlo být pochyb. Obraz hry v první půli však rozdaným kartám příliš neodpovídal, hosté nečelili žádnému očekávanému náporu domácích, hrál se spíše opatrný a vyrovnaný futsal, šancí příliš nebylo. Až ve 12. minutě se z nenápadné, ale pohledné akce prosadili domácí a chvíli na to z ještě nenápadnější akce se štěstím navýšili na 2:0. V tuto chvíli se zdálo, že bude po zápase. Gladiátoři se však rozhodli, že se pokusí v tomto zápase vzepřít osudu. Impulzem jim byl první gól z ploutve Šprta, který se v 17. minutě prosadil z dorážky po signálu z rohu. A chvíli před pauzou se v té době již aktivnější Glads dostali k vyrovnání - Šprt kolmicí vysunul Ilju, který z první uklidil k tyči. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2. Papírové předpoklady pak definitivně vzaly za své ve druhé půli, bohužel však pouze co se týče obrazu hry. Gladiátoři byli lepším týmem, měli více ze hry a připravili si několik stoprocentních šancí. Pomohlo jim k tomu i vyloučení domácího borce, který musel hasit Majklův samostatný únik zatažením za dres. Přesilovku však hosté nevyužili. Rozhodnutí měl na kopačkách Ilja poté, co ho vybídl V., nicméně zkušený gólman Vinohrady podržel. Do dalších šancí se dostali např. V., Švára nebo Willy, domácí měli za druhý poločas šanci jednu jedinou, tu však zmařil pozorný Lanza. Rozhodnutí tak přinesla 32. minuta, kdy se u lajny uvolnil domácí levonohý snajpr a z úhlu překvapil Lanzu střelou pod břevno. V závěru Glads stupňovali tlak, když ovšem vyrovnání odmítl po slalomu Ilja a neujala se ani powerplay, domácí velmi šťastně brali všechny tři body. Glads se za poslední výkon roku 2017 rozhodně nemusí stydět, minimálně bod ale měli uhrát. Snad se k dobrým výkonům přidá v novém roce i efektivita v zakončení :) čtěte více

Glads A - Helas B 1:1 (0:0)

Nedělní večer byl v hale na Střední opět ve znamení futsalu - domácí Gladiators hostili dosud v pohodě hrající rezervu Helasu, kterou přišel osobně dozorovat i kouč ligového áčka. I když konečný výsledek divácky příliš atraktivní není, hrál se pohledný futsal a o zajímavé momenty a především o šance rozhodně nebyla nouze. Hosté byli od začátku velmi aktivní, celoplošně napadali domácí rozehrávku, většinou drželi míč na svých sálovkách a snažili se pálit ze všech pozic. Domácí však odpovídali takřka bezchybnou obranou, za kterou vše jistil spolehlivý Lanza. Gladiátorům se sice nedařilo příliš držet míč, nicméně pokud se jim to podařilo, většinou z toho byly 100 % gólové šance, ve kterých neuspěli například Palo nebo Mara. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, domácí sice párkrát dobře zakombinovali a hosté si také vytvořili několik slibných šancí, ale stav zůstával beze změn. V poslední desetiminutovce, to už měli Glads pět faulů, začal Helas utahovat šrouby kolem Lanzovy branky, na druhé straně ale měli superšance Ilja a Mara, který trefil hlavou břevno. A nakonec také domácí v době největšího tlaku hostů udeřili, když dokázali Vojtou zužitkovat jeden z mála rohů. Do konce zbývalo něco přes tři minuty. Helas ihned přistoupil k power-play a domácím začalo být pořádně horko, s pěti fauly a proti výborně kombinujícímu soupeři. Ten se nakonec dočkal vyrovnání, když se z úniku po lajně trefil do víka ligista Lidmila. Helas v touze po třech bodech zariskoval a pokračoval bez brankáře, avšak nic dalšího se nestalo a tak se oba týmy rozešly po zásluze smírně. čtěte více

Glads A - Saňaři 8:4 (6:2)

Ve čtvrteční dohrávce Krajského přeboru se proti sobě postavily celky Gladiators Brno a Saňaři Sokolnice. Ani jeden z týmů nebyl v optimálním rozpoložení, Glads měli za sebou dvě prohry v řadě a Saňaři dokonce čtyři. Domácím se nebývale povedl vstup do utkání, když v 11. minutě vedli už 4:0. Nejprve se doklepnutím na zadní prosadil Šprt, pak překvapil hostujícího gólmana po Rumanově výhozu Mara, jeden gól si hosté dali sami a čtvrtý přidal po signálu střelou k tyči Vojta. Pak se teprve probudili Saňaři a po nedůrazu domácích dokázali dvakrát snížit, Glads ale vždy pohotově odpověděli. Nejprve se na hrotu překvapivě objevil Franz a střelou přes gólmanovy rukavice dostal míč pod břevno, podruhé pak při power-play hostů vybojoval Kauli míč pro Ilju, který se už po předchozích několika neproměněných šancích prázdné branky nezalekl a zblízka stanovil poločasové skóre na 6:2 pro domácí. Druhá půlka již nepřinesla tolik gólů, na druhou stranu se začalo hrát v daleko větším tempu a rozhodně se bylo na co dívat. Zásluhu na tom měli především hosté, kteří výrazně přidali, začali domácí výrazně přehrávat a po necelých čtyřech minutách po zásluze snížili na rozdíl dvou gólů. Domácí pak chvílemi nevěděli, kam dřív skočit a z jasného zápasu se stalo drama. Naštěstí skvěle chytající Ruman přidal svoji druhou večerní asistenci, když vyslal do brejku Ilju, který s pomocí tyče propálil gólmana hostí. Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem Palo, když z těžké pozice na vlastní polovině trefil prázdnou branku. čtěte více

Glads A - Orli Bučovice 7:2 (3:1)

V dnešním zápase přivítali Gladiators na své palubovce Orly z Bučovic, zatím poslední celek krajské tabulky, a nakonec potvrdili roli favorita, i když vítězství 7:2 se nerodilo lehce. Vstup do utkání měli lepší domácí, už v 5. minutě pláchl po lajně Majkl a po jeho přihrávce se v brankovišti se štěstím prosadil Vojta. Hrál se poměrně otevřený futsal, Glads se dostali do několika nadějných pozic, nicméně i Robo v brance se musel občas ohánět. Jednou se před ním zjevil hostující útočník zcela sám, Robo však na třikrát jeho snahu bravurně zneškodnil. Ve 12. minutě tak mohl přijít druhý gól do bučovické sítě, to když Šprt odvedl perfektní práci na hrušce a Ilja mohl pro sebe netradičně dloubnout míč do sítě. V těchto chvílích byli Glads lepším týmem, což potvrdili dalším gólem, když se jedovkou po zemi z dálky trefil Palo. Bohužel hosté se chvíli poté zvedli, když protiútok dva na jednoho zakončili nekompromisní střelou za Robova záda. Domácí sice dvakrát nastřelili brankovou konstrukci, ale poločas skončil výsledkem 3:1 a druhé dějství tak slibovalo ještě drama. Po změně stran začali bučovičtí aktivně, napadali gladiátory hluboko na jejich půlce a těm to dělalo nemalé problémy. Jejich hra byla neuspořádaná a plná nepřesností. Výsledkem pak bylo snížení na 3:2, kdy po zmatku při přechodu do útoku zůstal osamocený útočník sám před odkrytou bránou. Kdo ví, jak by se zápas dál vyvíjel, kdyby nepřišla blesková odpověď po ose Tony - Rozi, která vrátila trochu jistoty na sálovky domácích a možná byla i klíčovým okamžikem zápasu. Hosté sice zápas nazabalili a udržovali brněnskou obranu v permanenci, góly už ale padaly jen do jejich sítě. Nejprve tam dopravil míč přes dvoje housle Rozi, následně přiměl forčekující Palo obránce, aby namazal Iljovi před prázdnou bránu, a nakonec dnes vynikající Rozi zkompletoval hattrick - to když proměnil penaltu za faul na Majkla, který si tak mohl připsat druhý bodík za asistenci. V letošní sezóně tak celky z Bučovic ani jednou nedokázaly na gladiátory najít recept - všechna čtyři utkání, jak proti Inexis, tak proti Orlům, skončila vítězstvím Gladiators Brno. čtěte více

Glads A - PRO-STATIC Blansko 3:6 (1:2)

Gladiátoři ve svém sedmém zápase přivítali suverény soutěže z Blanska, kteří v předchozích šesti zápasech soupeřům nastříleli 69 branek... Možná i tento fakt usazený hluboko v myslích domácích měl podíl na tom, že vstoupili do zápasu s přehnaným respektem a v sedmé minutě prohrávali už 0:2. Obrana pod tlakem pracovala jakž takž spolehlivě, bohužel strach v útoku a zbytečné ztráty způsobily, že hosté z Blanska mohli dvakrát pohodlně zakončit do prázdné. Domácí se však postupně oklepali, a i když blanenští nepřestávali zasypávat jejich branku projektily a Robo musel vytahovat jeden zákrok za druhým, začaly se postupně objevovat i nějaké ty šance domácích. Z několika tutovek se ujala až na konci poločasu akce Vojty se zakončujícím Šprtem a do šaten se tak šlo za stavu 1:2. Ve druhém poločase se k heroickému výkonu vybičoval strážce domácí svatyně a zcela po právu ho diváci v online anketě zvolili Mužem zápasu. Bohužel za jeho snahu se mu "odměnili" jen jeho spoluhráči, kteří si sice dokázali vytvořit několik šancí, zároveň však opět nabídli soupeři dvě superpřečíslení, která končila nájezdem dvou na osamoceného Roba... Hosté tak mohli pohodlně navýšit už na 1:5. Až pak se konečně podařilo Gladiátorům zakončit úspěšnou Tonyho dorážkou a 4 minuty před koncem tentýž hráč vyzval k zásunu do prázdné Willyho. Domácí ke konci sáhli k power-play, kterou však ukončil kanonýr Koudelka střelou do jejich prázdné branky a uzavřel tak na konečných 3:6. Lídr tabulky tak potvrdil svoji dominanci a zaslouženě vyhrál, i když jim domácí hrající na hranici svých možností několik gólů doslova věnovali. čtěte více

Orli Bef Kotvrdovice - Glads A 8:4 (4:0)

"Glads pohlednou aktivní hrou zle potrápili favorita z Kotvrdovic! Po sérii nešťastných gólů to vypadalo na debakl, ale zázračné zmrtvýchvstání brněnských gladiátorů udělalo ze zápasu nevídané drama. Po snížení na 4:5 přikovali Glads soupeře k vlastní bráně a jen nastřelené tyčky zabránily vyrovnání. Definitivní rozhodnutí pak přinesly šťastné slepené góly domácích při závěrečné power-play." Tak. Takhle bychom si všichni přáli, aby vypadal referát ze zápasu s třetími Kotvrdovicemi. Ale teď jak to bylo doopravdy. Realita byla taková, že domácí prvních 10 minut svojí aktivní hrou brněnské jasně přehrávali, byli důraznější a rychlejší a druhá nejlepší obrana soutěže tak trochu nestíhala. Glads navíc několik gólů soupeři přímo darovali, tentokrát na hřišti zůstalo jen velmi málo jejich hráčů s čistým svědomím. Hra dopředu se sice s postupem času zvedala, bohužel však zůstalo jen u nastřelené tyče a několika příležitostí, které zhatil skvěle chytající domácí gólman. Naopak domácí měli řadu dalších velkých šancí a některé dokázali proměnit, takže si do poločasu připravili luxusní náskok 4:0. A možná právě pod vlivem pohodlného vedení vstoupili Orli do druhé půle trochu lehkovážně a nechali Glads daleko více prostoru. O to více frustrující však bylo, že ze svých několika málo výpadů do otevřené obrany vytěžili další tři góly... Gladiátoři se tak bohužel prosadili až za stavu 7:0, kdy čestný úspěch zaznamenal střelou pod víko Ilja. Domácí pak opět z brejku navýšili, následně však po hezké kombinaci nějak dotlačil do sítě míč Jura. A když skóroval bodlem Šuvy a po něm rozvlnil síť i Sami, domácí si raději vzali tři minuty před koncem time-out. Na závěrečné minuty se potom už dokázali soustředit a další korekci výsledku nepřipustili. Glads alespoň ve druhé půli herně nepropadli a místy byli dokonce lepším týmem, pravdou však zůstane, že borci z Kotvrdovic dnes vyhráli zcela po zásluze. čtěte více