FFT Vinohrady - Gladiators A 3:2 (2:2)

Krajský přebor - neděle 17.12.2017 - Bohunice

Článek

4.1.2018 - Ilja

Poslední zápas podzimu měl před svým začátkem jasně dané karty. Na jedné straně domácí FFT Vinohrady na prvním místě tabulky a s nejlepší obranou soutěže, na straně druhé hostující Gladiators ve středu tabulky a s čerstvě prožitou závěrečnou... O favoritovi nemohlo být pochyb.

Obraz hry v první půli však rozdaným kartám příliš neodpovídal, hosté nečelili žádnému očekávanému náporu domácích, hrál se spíše opatrný a vyrovnaný futsal, šancí příliš nebylo. Až ve 12. minutě se z nenápadné, ale pohledné akce prosadili domácí a chvíli na to z ještě nenápadnější akce se štěstím navýšili na 2:0. V tuto chvíli se zdálo, že bude po zápase. Gladiátoři se však rozhodli, že se pokusí v tomto zápase vzepřít osudu. Impulzem jim byl první gól z ploutve Šprta, který se v 17. minutě prosadil z dorážky po signálu z rohu. A chvíli před pauzou se v té době již aktivnější Glads dostali k vyrovnání - Šprt kolmicí vysunul Ilju, který z první uklidil k tyči. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Papírové předpoklady pak definitivně vzaly za své ve druhé půli, bohužel však pouze co se týče obrazu hry. Gladiátoři byli lepším týmem, měli více ze hry a připravili si několik stoprocentních šancí. Pomohlo jim k tomu i vyloučení domácího borce, který musel hasit Majklův samostatný únik zatažením za dres. Přesilovku však hosté nevyužili. Rozhodnutí měl na kopačkách Ilja poté, co ho vybídl V., nicméně zkušený gólman Vinohrady podržel. Do dalších šancí se dostali např. V., Švára nebo Willy, domácí měli za druhý poločas šanci jednu jedinou, tu však zmařil pozorný Lanza. Rozhodnutí tak přinesla 32. minuta, kdy se u lajny uvolnil domácí levonohý snajpr a z úhlu překvapil Lanzu střelou pod břevno. V závěru Glads stupňovali tlak, když ovšem vyrovnání odmítl po slalomu Ilja a neujala se ani powerplay, domácí velmi šťastně brali všechny tři body.

Glads se za poslední výkon roku 2017 rozhodně nemusí stydět, minimálně bod ale měli uhrát. Snad se k dobrým výkonům přidá v novém roce i efektivita v zakončení :)