Gladiators A - Orel Řečkovice 1:0 (0:0)

Okresní přebor - sobota 6.2.2010 - Okruh

7.2.2010 - Květák
Před sobotním odpolednem, kdy čekaly Gladiátory dva zápasy po zimní netradičně dlouhé přestávce, by se mohlo zdát, že bodový zisk z utkání s řečkovickým Orlem a Panamou jsou spíše snem než možnou realitou. Matné výkony v zimní lize a nebojme se řící špatné tréninkové výkony posledního týdne napovídaly jasnou řečí! Realita!? Gladiátoří družina však toto sobotní odpoledne odpověděla rázně NE !!! Utkání mohlo zpočátku nezaujatému oku diváka připadat trošku nudné, neboť výkony obou mužstev byly defenzivně bezchybné a nepovolily soupeři žádnou větší gólovou šanci. Futsalová meruna však byla častěji na kopačkách reds, častokrát i dlouhé minuty, kdy Gladi nedali fóglům k balonu ani čuchnout a zkušeně točili ten kulatej nesmysl kolem čtyř poletujících ptáků zrovna tak spolehlivě jak se točí kola bavorského vozu. Větších šancí jsme se v první půli ale nedočkali a tak se šlo odfrknout do kabin za nerozhodného stavu 0-0. Druhá půle začala přesně tak, jak první končila - tedy vzrůstajícím tlakem a dominancí Gladů. Balón opět rotoval mezi červenými hráči a orlíci když už balon na krátko uzmuli, tak většinou jen dlouhým nákopem nebo výhozem gólmana odevzdali horkou bramboru zpět aktivnějšímu a fotbalovějšímu mužstvu. Přílišná pasivita se soupeři vymstila přibližně v půlce druhýho hálfu, kdy Behla po nenápadné akci stáhl balon z křídla mírně na střed a napřáhl ke své róře. Výsledkem byl jeden "sestřelený" hráč a následně třepetající se meruna v pravém horním rohu orlího hnízda! 1-0. Franzův oslavný ryk jasně napovídal, že tór to byl kýžený. Minuty postupně ubíhaly a Orel ne a ne něco slušnýho dopředu zahrát, sportovně je ale třeba přiznat, že zepárkrát po rychlým brejku střelou z úhlu mladej orlík klovl zobákem do robotovy trubky. Šlo ale jen o pokusy ze střední nebo větší vzdálenosti, které nám vrásky nenadělaly i díky pohotovým zákrokům Pantůčka. V poslední minutě se pokusil Orel o hru bez strážce hnízda, orlí vejce však do gladiátoří brány nesnesl. První jarní vítězství bylo na světě a to hned se šadautem pro chytajícího novináře z Vodovy. Tři body jsou z tohoto utkání zcela zasloužené, pasivní Orel a skvělá defenziva Glads hovořily jasnou řečí.