Gladiators A - Kalábek B 2:2 (1:1)

Okresní přebor - sobota 26.9.2009 - Okruh

26.9.2009 - Vojta
Poslední záchvěvy Mariánského léta zalily sluncem druhý okresní víkend červené prima squadry. Pěkné počasí šlo ruku v ruce s velmi dobrým výkonem stále ambiciózních Gladiators. Kalábek nepatří mezi divácké trháky díky své statické hře, nicméně soupeř je to velmi kvalitní, přesto chybělo jen málo a Glads mohli brát všechny možné body. S úvodním hvizdem se na hřišti nic podstatné nestalo. Rozehrávající Kalábek zvolna přešel s balónem na noze na půli Glads a jal si vyměňovat celou řadu (nudných) nahrávek. Obraná formace Glads vzorově čekala a v případě zisku balónu se i ona téměř chůzi přesunula na půlku soupeře. Vyšší tempo nebylo zápasu přáno, resp. ho precizní obrany nedovolovaly. Nebylo divu, že i po pár střídáních se jen těžko hledaly zpocené nitky na červených dresech. Avšak provaz na přitáhnutí tří bodů z ničeho nic hodil z rohu Hrošák Vojtovi, který úspěšnou koncovkou dal vzpomenout našemu mistru tohoto řemesla, svého času na jiném kontinentě - 1:0. Po dalších nekonečných minutách strhující podívané na procházejících se 8 mužů v dresech udeřil soupeř. Lehké zaváhaní při obraně jejich hráče na hrušce a následně dlouho opuštěný balón v našem brankovišti umisťuje soupeř mezi Robovy nohy - 1:1. Zakončeno hvizdem dělicí 50 minut hry na dva stejné díly. V druhé půlce zaujala mimo hráčů "šukajících po hřišti" dvě obrovské šance Matyho. Nejprve po klasické Hrošákově technické promenádě obranou soupeře trefil jeho nahrávku před prázdnou brankou pouze do brankáře a bohužel také bezprostřední následný nechtěný odraz v pádu skončil těsně vedle branky. Krátce nato tentýž hráč selhal při provedení dorážky na zadní tyči a z půl metru trefil jen tyč zívající branky. Nebyl by to ale Maty, aby si nepřichystal přeci jenom nějaké pozdvižení, tentokrát ho načasoval na 42.minutu. Střeleckou nabídku na střelu z pravé strany motoricky hrubě nezvládl a místo tvrdé střely komicky padaje je lehce trefil balón, který ovšem soupeřův obránce lehce tečoval a brankář Kalábku se musel následně uklidňovat time-outem, jelikož balón se mu skandálně prokutálel mravenčí rychlostí mezi nohama - 2:1. Kalábek neváhal a okamžitě sáhnul k power play. Tu po pár pokusech sehrál precizně, balón obešel dokola celé hřiště a z prostoru rohu prošel šťastně až před branku na osamoceného hráče soupeře - 2:2. Přes naši snahu už se nic dramatického nepřihodilo a poklidně hrající hráči si mohli podat ruce.