Gladiators A - Eldo 6:1 (2:0)

2.A třída - sobota 12.4.2008 - Horní

0.0.0000 - Vojta
Stejně jak začátek jarní části 2.A třídy kalendářně dlouho neotálel, tak i Glads na nic nečekali a od prvních minut sobotního utkání vykročili dál v cestě za svým sezónním cílem.
Hned v prvním střídání se dostal do dvou velkých šancí Vojta, ale se svými pokusy nebyl úspěšný. V první pětiminutovce se v šancích vystřídali postupně ještě Šprt i Lukáš, ale ani oni nerozvlnili síť za brankářem Elda. Poměrně výrazná převaha ale logicky časem musela přinést ovoce a bylo jen otázkou času, kdy Glads sklidí sladkou odměnu. Stalo se tak v 10.minutě po Vojtově polovysokém centru z levé strany, kdy těžkou nahrávku ze vzduchu přesně trefil Šprt do poloodkryté branky – 1:0. Již záhy jsme udeřili podruhé. Vojta po lehčím závaru před brankou našel sbíhajícího Willyho – 2:0. Do konce první půle jsme měli ještě řadu solidních šancí, neboť soupeř přeci jenom nebránil tak dobře jak jsme zvyklí od našich tréninkových partnerů, bohužel jsme další gól zatím nepřidali. Naopak to byl Lanzík, který výborně vyrazil pěkně zahraný přímý kop soupeře.
Po půlce naše vyšší tempo lehce opadlo, ale přesto jsme dál čekali, kdo se stane šťastným střelcem dalšího gólu. Nebylo třeba žádné loterie či pokrového blafu k pocitu radosti, ale postačil nestárnoucí nacvičený signál a po rohu se prosadil opět Šprt - 3:0. Poté soupeř z náhodného protiútoku poměrně šťastně propasoval míč i do naší sítě( 3:1), ale naději na zvrat rázně utnul Sammi nekompromisní ranou opět po rohovém kopu – 4:1. Pak přišla asi nejhezčí střela utkání, kdy František z uctihodné vzdálenosti vyslal těžké torpédo, které ale k naší smůle od břevna putovalo před brankovou čáru a následně do skrumáže před brankou. Do konce zápasu stačil ještě dovršit Šprt svůj hattrick, kdy s velkým přehledem a trpělivostí završil svoje manévrování před soupeřovou brankou – 5:1. Na konci zápasu se znovu prosadil dobře naběhnuvší Willy po krásné nahrávce od Sammiho a po položení brankáře soupeře mohl profesorsky zasunout balón do prázdné branky – 6:1.
Dohrávka se nám myslím celkem povedla, dle platné dohody byli všichni hráči zproštěni případného dluhu za holénku. Radek se také snažil naplnit bramborový sen, síť i několikrát rozvlnil, žel jen tu za či vedle branky:-) Příští týden nás čeká odveta se stejným soupeřem na „venkovním“ hřišti na Svážné a je dobré si uvědomit, že potřebujeme hlavně VYHRÁT a nezáleží o kolik.
Sestava dnes: Lanza-Vojta,František,Hložis,Radek-Šprt,Lukáš,Sammi,Willy.