Gladiators B - Across 3:2 (0:2)

2.C třída - neděle 14.6.2009 - Řečkovice

14.6.2009 - Robo
Plamenný Roziho proslov, Vojtovy halucinační výjevy a Hložisovi 190ticentimetroví démoni, to byl povzbuzující mix pro schlíplé Gladiators po výprasku s Tropicanou. Soupeřem byl sice nejlepší tým soutěže Across, ale to Gladiátorům nebránilo, aby se z puťkovských zástěrek převlékli konečně do zbroje. Jen taktika Glads opět příliš nešla. Z pokynu "hrát zezadu" vznikl už asi ve třetí minutě brejk dva na jednoho, který Across zkušeně zakončil. Ovšem mimo brankářových zákroků to byla téměř poslední věc, co se pruhovaným povedla. Glads si počínali jako Spartakus při kosení Římanů, přivlastnili si bojiště a nátlakovou hrou okořeněnou pěknými kombinacemi přibouchli soupeře před jeho bránu. Do obléhacího katapultu se převtělil Vojta, který posílal na hradby Acrossu jeden projektil za druhým, jen ho na a ne trefit na to správné misto. Po Diegově patičce letěl mičuda nad, podruhé Vojtovo torpédo do šibenice zázračně vytáhl gólman. Ten ostatně předváděl jednu weltklasse parade za druhou a když už na něj vyzrál starý pardál Vary, míč škodolibě odvrátila tyč. Poločasový stav tak byl obrácený, než měl být - 0:2. Téměř nezakončující Across totiž objevil po autu úplně volného pasra na vápně, který našil míč bodlem k tyči. Odhodit meče a jít se vzdát? Ne, to není styl Gladiators. Ve druhém poločase pod jejich náporem praskaly štíty protivníka, jen ten brankářův se ne a ne zlomit. Glads stále spoléhali na Vojtův slib, že dá gól, jenže ten pořád nikde. Až zhruba deset minut před koncem korespondent idnesu Wil pochopil, že musí sepsat vlastní story. A využil k tomu právě slibotechnu Vojtu. Nejdřív si přišel pro jeho roh a levačkou jej poslal přes gólmana do sítě. Ano, tou levačkou, o níž ještě den předtím prohlašoval, že s ní nikdy po rohu gól nedá. Chvíli na to Willík spatřil hrozivý Vojtův nápřah a naběhl si pro něj na zadní tyč, odkud míč procedil přes gólmana podruhé. Ano, od té zadní tyče, k níž ho předtím nepustil jakýsi Lidstrom. Je třeba říct, že Across měl také šanci zatlouct Gladiárotům kůl do srdce, ale ze svých tří brejků sám na gólmana nedotáhl ani jediný. A tak se scéna otevřela pro poslední hrdinský kousek Willéma Dobyvatele. Tentokrát převzal míč od Hložise, žeňovsky projel středem a precizní střelou mezi ruku a nohu gólmana vstoupil do třicetikorunových dějin. Poslední dvě minuty už Glads proti powerplay soupeře ubránili a po zápase si mohli vychutnat nejsladší triumf v sezoně. Triumf, po němž i supersilný soupeř uznale prohlásil, že byl zasloužený. Sláva Glads!