Gladiators B - Tropicana 0:3 (0:1)

2.C třída - neděle 14.6.2009 - Řečkovice

15.6.2009 - Willy
Tři z posledních čtyř utkání sezóny měla sehrát záloha Glads proti soupeřům, kteří v průběžné tabulce disponovali vyšším bodovým ziskem než ona sama. Jako první se jí v sobotu 13. 6. 2009 postavil tým exotické Tropicany. Ve žlutozelené, rozlišováky vyzbrojené, sestavě Glads figurovali brankář Robo, obránci Havran, Hložis, Vojta a útočníci Willy, Diego, Rozi, Šprt. Začátek utkání málem nestihl do kubánského trika svého přítele Fidela oděný Diego, když se nezvykle dlouho zdržel v šatně. Vše však stihl došňupat včas a tak jeho startu v zahajovací sestavě nemohlo nic zabránit. První poločas byl relativně vyrovnaný s mírnou převahou Tropicany. Z Gládích šancí stojí za zmínku ta Hložisova, kdy si nádherně našel svoje místo před bránou soupeře (patrně se před tímto momentem poradil s mistrem této činnosti Šprtbaldem), jeho střela ze dvou metrů mířená mezi nohy brankáře však bohužel neprošla. První gól zápasu přišel asi v 15. minutě. Kvůli pokažené rozehře se na Roba osamoceně řítili dva soupeřovi útočníci, prvního z nich démon v černém vychytal, na dorážku druhého byl už bohužel krátký. Stav 0:1 vydržel, i přes šanci Šprta, který dorážel Vojtovu střelu, do konce poločasu. Druhý poločas se kromě toho, že si týmy vyměnily strany, příliš nelišil od toho prvního. Kvůli precizní defenzívě soupeře se Glads nemohli dostat ke své hře a tedy ani ke střílení gólů. Vojtovi se Šprtem se sice párkrát podařilo zaskočit soupeře rychlými narážečkami, kdy Šprt stál zády k bráně, ke gólu to však ani v jednom případě nevedlo. Tropicana se naopak radovala dvakrát. Poprvé si Glads nepohlídali roh soupeře, dovolili mu dvakrát si přihrát a z hranice vápna vystřelit k tyči. Robo byl bohužel bezmocný. Při druhém gólu však již šanci zakročit měl, nepodařilo se mu to však. Podcenil totiž nákop soupeře z vlastní poloviny a cloněn útočníkem soupeře nešťastně inkasoval. Zápas poznamenaly dvě žluté karty - pro Diega a Šprta. Komická byla zvláště ta druhá, Šprtova. Ten si sám pro sebe řekl, že zapomněl říct po kontaktu se soupeřem "Au". Rozhodčí ho ale chudáka evidentně nepochopil a nemilosrdně jej potrestal. Prohra 0:3 byla zasloužená, kromě Hložise jsme se nikdo pořádně nedostali do šance a tak ani nemohli pomýšlet na bodový zisk.