Gladiators A - Nekop 2:1 (1:0)

1.A třída - sobota 6.6.2009 - Kraví hora

9.6.2009 - Sami
Osm jarních vítězství, jedna prohra. Takovou bilancí se před posledním hracím víkendem mohlo pochlubit A družstvo Gladiators, vévodící tabulce brněnské 1.A třídy. Jediná prohra však přišla v posledním hraném utkání , s druhým týmem tabulky Tomsonem. Ztenčení náskoku v čele soutěže na pouhé 3 body, 14 dní bez zápasu, absence ostré levé, střelce, bijce a především kápotréni v jedné osobě, protřelého uherského internacionála Behly Németha (* 1980, birth place : Hajdúszoboszló, HU), který pouze v roli svatebčana v šolně přišel své ovečky povzbudit do úvodních minut a nevyzpytatelný, v poslední době Glads často porážející, kvalitní treninkový sparing Nekop, připravený rozesmutnit tváře nadšených gladích fanynek. Z výše uvedeného je zřejmé, jak těžkých čtyřicet minut měli rudí před sebou. Především kvalitní defenziva, týmová semknutost a herní vyspělost měly býti klíčem k tříbodovému úspěchu této sestavy : B : Lanza; O : Rozi-Bubák; DoubleKauli; Ú : Hrošák-Willy; ŠŠ (v údernosti srovnatelná s jednotkami SS, pozn. red. ) Již první minuty utkání napověděly, že to budou Glads, s jejichž výkonem se bude psát historie tohoto duelu. Soupeř, takřka v elitní sestavě, se nebyl schopen přes kompaktně a zodpovědně hrající gladí čtyřku prosadit a tak hrozil ojedinělými pokusy daleko zpoza Jansova půlkruhu. Zato kombinačně a sviženě hrající Glads si dokázali prakticky z každého útoku vytvořit tlak a možnost zakončení. Jedinou větší šanci nabídla soupeři zpětná náhra na hranici vlastního vápna od Šprta, která nenalezla adresáta v červeném a z následné snahy o napravení situace vyústil jeho nepříjemný střet "knee to knee" s brankářem Lanzou. Chvíli to vypadalo, že budou muset Glads do brány poslat náhradu a Lanzika do sanitky, ale naštěstí se ukázalo, že členovci mají vysoce vyvinutou schopnost autoregenerace pohybového ústrojí a nebylo tak nutno na úvodní sestavě pranic měnit (díky Bohu!). S přibývajícím časem tlak rudých sílil a zaslouženě vyústil v úvodní přesný zásah utkání, který měla na svědomí úderná jednotka ŠŠ. Švára přetlačil liknavě rozehrávajícího soupeře, vytvořil přečíslení dva na jednoho a přesnou náhrou našel nejpečlivějšího žáka hajdúszoboszlóvské "Školy zadní tyče", Šprta, který se nemohl zmýlit. Do konce poločasu měli Glads ještě několik slibných šancí, ale tyto měly zůstat neproměněny, zvonila tyč. V druhém poločase se na obrazu hry nic zásadního nezměnilo, soupeř se čím dál více topil ve více či méně zoufalých pokusech přijít na kloub kompaktní obraně, jeho snaha však vyznívala v niveč, útoky často bez končily bez zakončení. Po jednom ze zmíněných útoků se podařilo obranné dvojici DoubleKauli získat míč na levé straně vlastní poloviny, vyrazit společně do rychlého brejku dva na jednoho a po rychlé náhře na levé křídlo a rychlém zakončení přes padajícího golmana slavit druhý úspěch svého týmu. V závěru utkání se ještě podařilo soupeři po střele ze standardní situace do zdi a následné dorážce ještě zkorigovat stav na 2:1, ale když i dvouminutová hra bez brankáře přinesla jedinou nebezpečnou situaci v podobě nastřelené tyčky dalekonosnou střelou, mohl Kamil dlouze fouknout do píšťalky, ztvrdit tak naši zaslouženou devátou jarní výhru a posunout Glads o veledůležité 3 body směr Okresní přebor.