Gladiators A - Q.P.Chrlice 6:1 (2:0)

1.A třída - sobota 9.5.2009 - Srbská

12.5.2009 - Šprt
Zkratka QP v rozpisu zápasů budila u Glads, vzhledem k podzimnímu duelu, velký respekt. Zbytečně. Taktika KrParku založená na aktivní hře s brankářem tentokrát proti Glads úspěch neslavila. Již před začátkem zápasu opustil stadión manažer domácích Ivánek. S klidem a úsměvem ve tváři. Jaký rozdíl například proti dvěma manažerům BrnoRealu, kteří musí vždy honit výsledek do poslední chvíle na hřišti, cupitajíc za rozhodčím podél autové čáry. Ivánkovo "tahání za provázky" opravdu nebylo v zápase s QP potřeba. Pojďme ale k samotnému zápasu. QP se po většinu času vůbec nedostal ke své hře s golmanem Whiteheadem v poli. Glads totiž udeřili bleskově - 1 minuta, Sami skvěle potáhne míč na středu, předloží Švárovi běžícímu na levém křídle, ten se nerozpakuje a z první posílá na vzdálenější tyč Bubákovi - 1:0. Hráči QP se ani nestačili oklepat z této studené sprchy a Glads zchladili jejich ambice ještě více. Šprt si udělal prostor na středu zády k brance, přihrávku od obránce zklepl doleva na Vojtu, který nastřelil tyč a následně pohodlně dorázil do odkryté klece - 2:0. Zatažená obrana Glads fungovala na jedničku. I když se QP dostali na soupeřovu polovinu, vážnější šanci si nedokázali vypracovat. Ani Glads vyrážející do rychlých protiútoků si ale do konce poločasu další gólovou situaci nevytvořili. Druhý poločas otevřela spolupráce Šprta s Vojtou a stejná akce jako v poločase prvním - Šprt zpracovává na středu zády k bráně, posouvá na levou stranu a následuje Vojtovo kladivo do branky soupeře - 3:0. Glads pozorně brání na své polovině. I když se QP občas dostane ke hře v pěti, díky skvělé zónové obraně Glads, vycházející z předzápasové porady, se k ohrožení branky nedostávají. Whitehead marně lavíruje na polovině hřiště s balonem u nohy nemaje komu přihrát či jakkoliv jinak ohrozit branku. Zato útoky Glads jsou smrtící. Bubu posílá míč na pravé křídlo Švárovi, ten se řítí na golmana a místo střely nakonec ještě volí přihrávku na vzdálenější tyč, kde Květákovi nezbývá nic jiného, než zostudit hosty počtvrté - 4:0. Následovala ovšem slabá chvilka domácích. Whitehead se tentokrát osmělil a z poloviny hřiště vyslal střelu na branku Glads. Ta se po několika odrazech a nedůrazu domácích hráčů dostala do křídla, odkud putoval centr do pokutového území na hlavu hostujícího útočníka - 4:1. Další akce Glads unikla i našemu reportérovi, který se nechal unést báječnou atmosférou v hledišti a sledoval mexickou vlnu obíhající stadión na Srbské. Agenturní zprávy zachycují akci takto - Obránci domácích jsou obsazeni, brankář domácích Robo proto vyhazuje na polovinu hřiště, kde si Šprt obhazuje obránce, postupuje zprava na bránu a zakončuje ladným obloučkem přes soupeřova golmana - 5:1. Reportérovi tohoto zápasu Davidu KozAhorskému se však podařilo zjistit něco jiného. Hráč domácích, který si nepřál, vzhledem ke své skromnosti, uvést své jméno (redakce ho však zná), poskytl následující pozápasový rozhovor: Otázka: Jak jste viděl akci před pátým gólem? Vypadá to, že jste zvažoval nahrávku obráncům, ti ale byli obsazeni, tak jste si rozehrál míč sám pro sebe a vydal se směrem k brance soupeře, cestou jste udělal kličky dvěma obránců, následně si položil i golmana a zakončoval do odkryté branky, střelu vám však sobecky tečoval spoluhráč těsně před brankovou čárou... Odpověď: Ano. Tolik vsuvka reportéra. Zápas však ještě nekončil. Své sólo směrem k soupeřově bráně zakončil Bubu. Prosmýkl se kolem obránce, obhodil golmana a skóroval - 6:1. Konečný hvizd rozhodčího byl tak pro hosty vysvobozením. QP se v tomto zápase opravdu nedařilo. Pro některé soupeře hrůzu nahánějící hra s brankářem v poli se tentokrát nepovedla. Naopak Glads vycházelo vše - skvěle bránili, vyráželi do rychlých protiútoků, a ty úspěšně zakončovali. Zakončí úspěšně i jízdu fotbalovým jarem?