Gladiators A - U Boba 7:3 (3:1)

Okresní přebor - sobota 27.5.2023 - Maloměřice

8.6.2023 - Robo

Pokud to má být konec, ať je to konec, který stojí za vzpomínání. V tomto duchu přistoupila veteránská skvadra Glads k poslednímu duelu sezony, který hrozil být i derniérou celého klubu. Proti svému tréninkovému sparringpartnerovi nebyli červení rozhodně favoritem, ale narozdíl od většiny zápasů bídného jara měli v rukávu nachystané dva trumfy - do ofenzivy Ilju a do defenzivy Hložise.

Bystrcká lokomotiva hned v úvodu předvedla, že i přes starší datum výroby pořád disponuje mimořádnou akcelerací, díky které pláchla Bobově obraně a po kličce gólmanovi postrčila Glads do vedení. Zatímco vzadu odhodlaní Gladiátoři inspirovaní Dělníkem futsalu vystavěli pevný val, vepředu neustále motal hlavy i nohy soupeře (zatím ještě) neúnavný Ilja. Druhý gól zápasu zařídil pro Willyho, který doklepl jeho střelu z voleje, následně pak z důchodu se navrátivší pasr č. 71 krásným pasem uvolnil Juru, který chladnkokrevným zakončením k tyči prokázal aktuální výbornou formu. Takřka dokonalou první půli zkazila Glads až v úplném závěru dorážka zblízka na 3:1.

Ta ovšem byla zároveň velkým varováním, zvlášť při vzpomínce na podzimní vzájemný zápas, kdy se Bob dokázal vyhrabat z rovněž třígólového deficitu a v závěru zachránit bod. Tentokrát však největší obavy rozehnal hned na startu druhého poločasu buldozer Jura dorážkou své vlastní střely na 4:1. Jak ukázala zk. Wodowa, ani tento stav není pro Glads zárukou úspěchu, tentokrát z nich ovšem přímo pršelo odhodlání, takže soupeři nedali čuchnout k obratu a naopak sami vylepšovali skóre. Ilja ukázal, že není pouze gólostrojem, ale i špílmachrem, když vysunul na pravé straně Švanciho, který přitloukl míč k bližší tyči. Následně se primadona od Svratky vrátila do role snajpra a nejprve "angličanem" zužitkovala pas Jury, aby na konci (s dechem) trefila z vlastní půle opuštěnou bránou soupeře a završila bilanci svého úchvatného vystoupení na 3+2. Dvě rány Boba do už méně ostražité obrany Glads nijak nemrzely a po bojovném výkonu podpořeném koncertem podle not IK si dokázali, že odchod do starého železa ještě není nevyhnutelný.