Gladiators A - West Žab 1:2 (0:1)

Krajský přebor - sobota 6.11.2021 - Střední

Článek

8.11.2021 - Vojta

Prošedivěla sedmice Glads čelila dvanáctičlené ekipě svítivě barevných nadržených hráčů WestŽabu s vypětím všech sil. Nástup soupeře byl pro domácí těžký a jen díky výbornému Rumanovi to bylo dlouho jen 0:1. Pomalí domácí bez jiskry mohli soupeře ohrozit maximálně z nějaké standardky. A to se přesně stalo. V 15. minutě přišel slušně zahraný Ježura, potvrzený dvěma pěknými rohy. Soupeře to asi vyděsilo a obraz hry se od té minuty začal pomalu, ale trvale převracet ve prospěch domácích.

Druhá půle již byla vyrovnaná resp. lepší pro Glads, byť jeden brejk 2 na 1 domácí nepokryli - 0:2. Čím dál častější šance domací šestice (Švára aut - stehno) potvrdila dlouhá podprůměrně bráněná power play. Nástřely na zadní i kombinace přes roh budily hučení v hale, ale bez kýženého gólového efektu. Glads se dočkali až po nástřelu na Šprta, který spíše v sebeobraně v oblasti penalty nastavil placírku a polovysokou nahrávkostřelu přesměroval do branky. Tlak vygradoval tvrdou střelou do tyče od níž se balón sice vrátil před branku, ale WestŽab už vyrovnání nepřipustil.

Zpočátku to dlouho vypadalo na trapný debakl, ale na konci zápasu byl soupeř zřejmě rád, že se domácím v dobře hrané power play nepodařilo vyrovnat.