BPA - Gladiators A 4:6 (3:1)

Krajský přebor - neděle 2.2.2020 - Tuřany

2.2.2020 - Robo

Duel s dalším týmem z krajského suterénu nabídl Glads zcela jiný zážitek než kanonáda proti Kalábku, ale také po něm odcházeli červení válečníci ze hřiště s příjemným šimráním v choulostivých partiích.

Úvodní výhrou povzbuzení Glads začali opět nebojácně, přitloukli BPA na jeho polovinu a rýsovali zajímavé akce. Z několika šancí se nakonec ujala Vojtova přízemní přímka ke vzdálenější tyči po precizně zahraném rohu, v dalších momentech zachránila bledě modré tyč.

V momentě, kdy se zdálo, že Gladiátoři pevně drží partii ve svých rukou a opět si příjemně vylepší skóre, však přišel jejich už bohužel tradiční black out. Svůj tým nejprve torpédoval Robo, kterému prošla pod rukou nepříliš umístěná střela, chvíli na to jej v samostatném nájezdu překonal pasr dloubáčkem a nakonec Glads soupeři sami naservírovali míč před vlastní bránu, kde jej stačilo pouze doklepnout. Krátce po pauze navíc BPA vyšel signál z rohu zakončený pumelicí pod břevno a červené řady byly zralé na vypískání.

Za stavu 1:4 však v sobě starověcí válečníci přece jen vykřesali svého dávného bojového ducha. Dlouho se zdálo, že BPA bude ve svém obranném valu v bezpečí, ale zjevně nepočítalo s ostřelováním z dálky. Během necelé minuty se ujaly šípy Vojty a Tonyho, chvíli na to pak doručil další záoceánskou zásilku Tony. Rázný pochod Glads se ovšem vyrovnáním nezastavil a jejich mohutná ofenziva přinesla hlavní náplň do trenek ve 48. minutě, kdy Adam báječně trefil odražený balon k zadní tyči, což stylově oslavil euforickým zapumpováním. Klidné závěrečné sekundy pak červeným zajistil Hložis, který po Samiho milimetrovém pasu našel škvíru u bližší tyče.

Dva rozdílné příběhy tedy přinesly Glads dva topory a zjištění, že ve sběrně kovů si ještě musejí na tyhle pasry počkat.