Gladiators A - Hombres 3:12 (0:7)

Krajský přebor - sobota 2.11.2019 - Rousínov

2.11.2019 - Robo

Nabuzena nečekaným bodovým ziskem z úvodního mače, ale zároveň utahaná a ztuhlá po hodinové pauze vstoupila červená šestka do souboje s Hombres, z něhož se vyklubala nejvyšší soutěžní porážka hrdé historie Gladiators.

Glads možná pod dojmem, že to i v tak nízkém počtu přece jen jde, možná kvůli nedostatku sil, nepůsobili tak kompaktně jako v prvním duelu a od samého začátku vůbec nebyli schopni zachytávat bleskurychlé kombinace Hombres. Už v 6. minutě tak bylo skóre 0:3 a v 16. dokonce 0:7, když všechny góly padly do prázdné nebo z bezprostřední blízkosti. Až po time outu se drcená červená družina trochu vzepjala a ve zbytku poločasu utáhla obranné šrouby.

Po pauze už sice Hombres nevodili míč až do kuchyně, ale byli v takovém laufu, že si nic nedělali z Roba v bráně a většina jejich střel neomylně přistávala u našich tyčí. Čas Glads přišel až za stavu 0:11, kdy Vojta uzmul míč a samostatný nájezd zakončil zkušenou střelou o tyč. Následně pak těžce zkoušení Gladiators vystřihli i jednu futsalovou parádu, když Majklův nákop od vlastního pásma přistál u nohou Vojty, který si z ostrého úhlu opět pomohl ranou o tyč. Konečnou podobu skóre pak dala Majklova rána tečovaná obráncem do horního rohu branky.

Zápas s potupným výsledkem nemá cenu podrobněji pitvat. Dle soukromého názoru pisatele nešlo ani tak o provar šestky na hřišti, která už remízou s Napoleonem dosáhla daleko víc, než se čekalo, ale klubu jako takového, který ze svých řad nedokázal pro tento dvojzápas vyprodukovat důstojný počet hráčů. Ať už má každý jakékoliv více či méně neprůstřelné důvody, pojďme se zamyslet, jestli chceme futsal ještě hrát nejen pro radost, ale taky pro body, a zda jsme schopni mu stále i něco obětovat.