Krajský přebor - sobota 2.11.2019 - Rousínov

Článek

2.11.2019 - Robo

Ještě o jednoho vojáka méně, než bylo legendárních sedm statečných, nasadili Glads do souboje s Napoleonovou armádou, která byla dosavadním vládcem kraje. Sedmičku Gladiátorů v Rousínově doplňoval válečný veterán Jura o berli, který se zhostil role zapisovatele.

Glads v početní menšině nešli do střetu s nijak vysokými ambicemi, což se možná projevilo v ustrašeném úvodu, v němž červené ještě vyděsilo kulhání Šprta, které hrozilo přerůst v redukci sestavy na minimalistických 4+1. Napoleon si vytvořil převahu, kterou poměrně rychle korunoval gólem, když pasr uklidil odražený míč z hranice vápna k tyči.

Statečně bojující Gladiátoři ovšem postupně začali získávat půdu pod nohama, podařilo se jim takřka zcela utlumit soupeřovu palbu a sami se odvažovali vyrážet na zteč. Do týla protivníka se nakonec dostali po parádní narážce Adama se Šprtem, kterou první jmenovaný završil svým typickým nekompromisním zakončením po zemi.

Nadějný poločasový stav 1:1 vlil na "smrt jdoucím" ještě víc kuráže a ve druhém poločase předváděli ódu na pospolitost, obětavost a týmový výkon. Přestože měl Napoleon územní převahu, k Robovi proniklo naprosté minimum projektilů, naopak Glads z obranného postavení vyráželi ke smrtícím výpadům a Vojtovi, Majklovi i Adamovi chybělo k radosti pár centimetrů, o které míč minul vzdálenější tyč.

Zhruba pět minut před koncem se ovšem červení přece jen dočkali, když dalekonosný Vojtův výstřel od lajny dolétl až do bližšího arkýře zaskočeného gólmana. Napoleon logicky sáhl ke hře bez brankáře, kterou se Gladiátorům podařilo vcelku zdařile bránit až do chvíle 52 sekund před koncem, kdy se soupeřův hráč dostal ke střele těsně před vápnem a přestože si Robo na míč sáhl, ten se od tyče odrazil do sítě.

V Glads se tak mísily sladké pocity s těmi hořkými. Bodový zisk proti silnému soupeři byl v jejich počtu malým zázrakem, ještě tučnější - a hlavně zasloužená - kořist však byla necelou minutu daleko.