Glads A - BPA 6:1 (3:0)

Krajský přebor - sobota 19.10.2019 - Rousínov

Článek

21.10.2019 - Hložis

Soupeř s názvem odkazujícím k policejnímu vzdělání patří k nejčastějším protivníkům Glads - ještě po starým názvem SOŠ OOM hrál čtyřikrát s naším áčkem (bilance z našeho pohledu 3-0-1) a čtyřikrát s béčkem (2-1-1), dalších osm špílů pod inovovaným označením BPA sehrál proti naší Benfice. V nich jsme byli úspěšní jedinkrát (1-4-3), a proto byla motivace uspět v roli Atletica veliká.

Glads měli po celý zápas převahu, kterou se podařilo promítnout i do skóre - už v poločase jsme vedli 3:0, když se prosadil nejprve Jura po příhře od Majkla a poté dvakrát Adam, jemuž asistoval nejprve Šprt a poté pěkným křížným pasem Vojta.

Čistý hattrick završil Adam po přestávce a sklidil bouřlivý aplaus nepočetného publika, v němž se však skvěli dva jeho rodinní příslušníci. Chytrému zakončení na bližší tyč předcházela přihrávka od Majkla, který nastoupil ke svému 200. zápasu v dresu áčka, což ho řadí na deváté místo historických tabulek. Realisticky působí posun o příčku výše, na níž je nyní s náskokem dvanácti zápasů aktuálně zraněný Rozi. V uvedených dvou stovkách špílů si Majkl připsal celkem 213 kanadských bodů za 125 gólů a 88 nahrávek.

V polovině druhého poločasu soupeř sebral shutout jinak velmi spolehlivému Rumanovi, jehož zaskočila nenápadná střela ze střední vzdálenosti.

Glads ovšem pokračovali v aktivní hře a odměněni byli také defenzivní hráči Franz s Hložisem - nejprve ten vyšší a vousatější uklidil na zadní tyči nabídku od Šprta a následně ten druhý potvrdil právoplatnost přezdívky Magneto, když hlavou doklepl do sítě vyraženou střelu Vojty. Zasloužené vítězství 6:1 tak podpořilo bodovým příspěvkem všech sedm hráčů v poli.

Pešta | 22.11.2019
neděle 24.11. 2019 11:20 - Maloměřice - Robo, Hložis, Vojta, Franz, Švanci, Vlasy, Willy, Šuvy, (Majkl)
Jura | 21.11.2019
čtvrtek 21.11.2019 20:20 - Hala Střední - Vita (golos otec z cecka) Pavel, Hložis, Vojta, Franz, Švanci, Sami, Majkl, Vlasy