Gladiators A - Olymp 2:4 (1:1)

1.A třída - sobota 8.11.2008 - Srbská

8.11.2008 - Vojta
Obzvláště nervózní závěr utkání, známka 5 v kolonce rozhodčí, úplně promoklí hráči a také promarněná podzimní prémie, tak si jistě Glads svůj poslední letošní soutěžní zápas nepředstavovali. Slzu v jejich oku naštěstí překryl déšť a víra v dobré zítřky, jelikož za normálních podmínek budou tito stateční bojovníci v soutěži asi jen těžko hledat konkurenty. Největší chybu jsme tentokrát udělali zřejmě asi už před utkáním, když jsme, nabuzeni po pěkném předešlém výkonu, souhlasili s odehráním zápasu v neregulérních podmínkách. Pořekadlo, že po bitvě je každý generál se hořce naplnilo, i když nutno přiznat, že to tak dlouho nevypadalo. V dětském bazénku, což je asi tak nejvystižnější přirovnání ke stavu hřiště, se nedalo mluvit o fotbale, natož o kombinačním. Nepříznivé podmínky hrály do karet soupeři, který po většinu zápasu tahal za kratší konec. Až ke konci první půle se nám podařilo vstřelit gól a byl to dobře hrající Majkl, který nejrychleji doplul k brance z levého křídla a krásně zamířil do protilehlého koutku branky – 1:0. Bohužel soupeř velmi rychle kontroval, naší obraně nevyšla na těžkém terénu výpomoc s nahrávkou dozadu, vzniklý provar sice ještě Jansa vyřešil odkopem na půlku, z které se ale balón okamžitě vrátil před branku, kde s tečí proplul do přístavu branka – 1:1. V druhé půli asi nejvíce zaujal výkon jednoho z dvojice rozhodčích, kterému zřejmě nepadla do oka Vojtova hra tělem a pomalu už v páté minutě jsme hráli pod strašákem 10m kopu se čtyřmi fauly na kontě. V bezkontaktní plaveckém pólu jsme se ujali ještě jednou vedení po dlouhém autu, který bravurně před brankou vyřešil hráč Matoušek – 2:1. Žel o minutu později už bylo opět srovnáno, trestuhodnou nedůslednost před naší brankou potrestal protihráč proměněním nahrávky ze strany. Následovaly dva neskutečně a nepochopitelně nefér písknuté fauly proti našemu týmu, ale naštěstí Mr. Jansa v brance si s nařízeným 10m kopem excelentně poradil. Vojta tímto mimochodem završil svůj cirká 18-náctý faul z našich dnešních dvaceti. Rozhořčení Glads tímto trochu vypadli ze své role a soupeř se tak mohl dostat po naší hrubé chybě ve střídání před Jansikem sám k zakončení a bohužel byl velmi přesný – 2:3. Následná power-play se tentokrát minula účinkem, neboť tvořící se bazének neumožňoval už absolutně žádnou kombinaci. Navíc soupeř při jednom z odkopů trefil přes celé hřiště naší opuštěnou branku – 2:4. Přes dnešní šrám na duši v podobě prohry se soupeřem, který rozhodně nebyl hezčí(obecná citace hráče A), jsou naše vyhlídky na jaro velmi optimistické. Soutěž máme v půlce rozehranou lépe než se vůbec čekalo a hlavně není vidět objektivní příčina, proč bychom v tomto trendu nemohli pokračovat i na jaře. Rozmanité sestavy A-týmu Gladiators v odehraných podzimních zápasech jasně ukázaly, že kádr je vskutku široký a hlavně kvalitní. Dvě nové posily dobře zapadly do našeho týmu, nekompromisně zvýšily naší futsalovou kvalitu o další stupeň a jednoznačně tahají s ostatními za jeden provaz, což je v kolektivním sportu enormně důležité. Dlouhodobá poctivá tréninková fáze, pevně daná koncepce naší hry a týmové pojetí tak slaví očekávaný zasloužený úspěch. Je radost býti Gladiátorem...