Gladiators B - Hauskrecht 5:2 (3:0)

Okresní přebor - pátek 25.10.2019 - Bohunice

Článek

26.10.2019 - Hložis

Třetí zápas Benfiky bez porážky a v součtu s áčkem dokonce sedm, z toho šest vítězných. Vyzvedávkou Hauskrechtu 5:2 Glads znovu přispěli k nápravě reputace po nepovedeném vstupu do sezony.

Soupeř nesoucí název brněnského parního pivovaru Petra Hauskrechta hraje své domácí zápasy v bohunické hale, stejně jako Nasan, jemuž bude Benfika čelit za týden. Hauskrecht, druhý nejlepší tým loňského Okresu za neporaženým Napoleonem, okupoval stříbrný post i před zápasem proti nám. Historicky první střet s tímto protivníkem nám vyšel na výbornou.

Glads rozehráli utkání ve velkém stylu a za patnáct minut nastřádali vedení 3:0. Extraligového brankáře v házené Bavlnku pokořili postupně Vojta a dvakrát Jura, jehož první gól byl následně u škopku označen za nejhezčí zásah večera - Majkl dlouhým křížným centrem našel Šprta na pravé lajně, jenž byl svým perfektním stažením míče ze vzduchu tak překvapen, že si přivodil drobný výron v kotníku. Výron v trenažerech však zajistil všem spoluhráčům poté, co balon zkušeně posunul na nabíhajícího Mašinu, který překonal svého kámoše v kase domácích.

Jura tak potvrdil roli klíčového střelce Benfiky a následujícím druhým zásahem vylepšil svoji historickou bilanci v béčku na 81 fíků v 83 utkáních. Důrazně tak odmítl, že by jeho přezdívkou měl být Jura Flašina.

Hauskrecht přitom předváděl velmi slušnou hru založenou na technických dovednostech všech hráčů včetně desítky Martina Noska, který si před lety zahrál za Zbrojovku proti Spartě a následně prošel Líšní či Vítkovicemi. Glads se ovšem důsledně vraceli ve čtyřech za balon a Robo tak v první půlce hasil jen dvě ošemetné situace v samém závěru, kdy červeným trochu došel dech a nechali se zatlačit do vlastního vápna.

Druhý half načal Vojta zvýšením na 4:0, když Bavlnu zaskočil nepříliš zdařilou střelou po zemi. Glads tedy mířili za třemi body, cestu jim ovšem zkomplikoval úzkostlivý sudí Kincl, který během pouhých osmi minut napískal většinu z pěti našich faulů. Zbylých sedmnáct minut jsme tak museli bránit s menším důrazem, což zejména proti motavému plešingrovi na hrušce či agilnímu Nosálovi nebylo vždy jednoduché.

Hauskrecht to nezabalil a dvěma fíky se dostal na dostřel. Glads  ale dál bojovali jako jeden muž a také díky Robově precizní práci dovedli zápas ke třem bodům. Dvě minuty před koncem dal na ně finální razítko Willy, který se do zápasu zapojil se zpožděním poté, co se musel vrátit domů pro zapomenuté kopačky.

Benfika s bilancí 2-1-2 pomalu stoupá tabulkou, pozitivní je také její skóre. První den listopadu ji však v dalším večerním zápase čeká zřejmě nejsilnější tým soutěže Nasan, který zvítězil v šesti ze sedmi svých zápasů a se značným náskokem se hřeje na prvním fleku.