Gladiators A - Nekop 2:1 (1:1)

1.A třída - sobota 18.10.2008 - Kraví Hora

20.10.2008 - Sami
Po utěšené, nicméně doslova „propálené“ výhře nad Madridem nás čekal typově zcela odlišný soupeř. Oproti běhavějším madridským štírkům se nám do cesty postavila spousta urputné hmoty čítající řka tunu s relativně výstižným označením Nekop. Ne že by soupeř ve svém středu neměl šikovné hráče, nebo snad jeho hra nebyla futsalová. Obraz hry však napovídal, že to bude spíše Nekop, kdo se bude muset častěji stavět do pětimetrové vzdálenosti od míče a v horším případě se dívat na žlutou barvu. Bohužel, realita danému předpokladu lehce divergovala, protože zdravotně indisponovaný Kamil nás již před tímto duelem opustil a Anarchista (soudě dle jeho nášivek na kapuci mikiny) s pořadatelem měli pro nekopáckou prasénku až překvapivé pochopení. Úvodní desetiminutovka utkání se hrála v poklidnějším tempu. Dobře a důsledně bránící hráči Nekopu obsazovali útočníky GLADS na tělo a díky tomu jim nenechávali příliš prostoru pro jejich oblíbené narážečky na středu hřiště. Postupem času GLADS přeci jen postupně zvyšovali tempo a výsledkem byla nádherná akce, kdy Mat posunul míč Vojtovi do pravé lajny a ten jej nechytatelně bodnul na delší tyč - 1:0. Z vedení se ovšem GLADS neradovali dlouho a po menším zaváhání obrany soupeř z přečíslení srovnal stav na poločasových 1:1. Po přestávce se hra začala malinko přiostřovat, nicméně ani na jedné straně se žádný ze střeleckých pokusů neujal. V naší brance opět zcela bezchybný a celému teamu velkou jistotu dodávající Lanzik nás několikrát podržel při náhodných a o to více nebezpečných střelách soupeře ze střední vzdálenosti a tak mohla své ukázat i druhá nenahraditelná opora GLADS, kápo V, který po spolupráci s Matem uzavřel ranou po zemi mezi nohy golmana pár minutek před koncem účet zápasu na skvělých tříbodových 2:1. Mimo zisku 6 bodů je třeba říci, že jsme opět byli v obou utkáních lepším teamem a nebýt naší přetrvávající trápenky v zakončení, mohly výsledky vypadat pro soupeře daleko hůř.