Gladiators A - Tomson B 3:1 (1:1)

1.A třída - sobota 11.10.2008 - Srbská

12.10.2008 - Vojta
V zápase s průběžně suverénně vedoucím Tomsonem B, se sestavou plnou druholigových matadorů, Ivan nekompromisně požadoval plný bodový zisk. Troufalé? Nene, opět se ukázalo, že Glads na silné týmy umí a pozice týmu, který nemusí plnit roli favorita, jim sedí, stejně jako Radovo nové BMW na německé dálnici, perfektně… V sestavě se dočkal premiéry v 1.třídě kontroverzní hráč Matušík a nutno uznat, že notně přiložil svou nohu k dílu. V první minutě nervózní Gladiators sice nabídli „gentlemansky“ soupeři hned dvě jasné velké šance, ale motivovaný, a stále výkonnostně se lepšící Tůček v brance, svůj tým podržel. I proto jsme záhy odhodili herní ostýchavost a hra se vyrovnala. Oba dva týmy se střídaly ve futsalovém držení balónu v podobě zamknutí soupeře v jeho obraně, ale na rozdíl od červené skvadry se Tomson do vážnější šance nedostal. Ze strany Glads to ale ne vždy bylo v souladu s pravidly, a tak již asi od 12 minuty nad nimi visela hrozba pátého faulu. Toto čekání se urychlilo po drobném faulu v našem brankovišti a přesní rozhodčí s ledovým klidem ukázali na puntík pokutového kopu v nechytatelné vzdálenosti. Přestože Šváb směr penalty vystihl, proti prudké ráně byl bezmocný – 0:1. Místy lehce laxní obrana soupeře ale často pouštěla Glads do nebezpečných situací. A tak nebylo divu, že dvě minuty před koncem stavař Sammi načrtl kolmici za jejich obranu, kde Maty po natáhnutí brankáře soupeře na stranu ostrým perem vepsal do poločasové kolonky stav 1:1. Druhá část dění nabídla vskutku pěkný futsal, kde i Glads předváděli rychlé, přesné kombinace a narážečky. Soupeř měl sice mírně navrch v držení balónu ale i potomci dávných bojovníků z Kolosea se prezentovali zkušeným držením balónu čekajíc na vhodné okénko v obraně soupeře. Nakonec se radovali po rychlém protiútoku 3 na 2, který Sammi zakončil bodlem k tyči – 2:1. Soupeř začal jevit známky nervozity, což byla samozřejmě voda na náš mlýn. Své mnohaleté zkušenosti s čirou tekutinou pak nádherně zužitkoval Šprt při samotném úniku. Před brankářem Tomsonu si lízl balón pravou nohou na levou stranu a než balón po doťuknutí levou placírkou doputoval do sítě, tak už autor vybruslil kolečko líbajíc virtuální prsten na ruce a s rukou vesmírně zdviženou doběhl k nadšeným spoluhráčům – 3:1. To už bylo na favorizovaného soupeře trochu příliš silné piccolo a ve zbylých sedmi minutách zatlačil Glads do hluboké defenzívy. Svůj tlak umocnil i závěrečnou power-play, ale obrana Glads v čele s pozorným Tůčkem si vedla znamenitě a dotáhla do konce regulérní vyzvednutí silného soupeře.