Gladiators A - Orel Řečkovice 2:5 (0:4)

1.A třída - sobota 13.9.2008 - Srbská

13.9.2008 - Šprt
Na druhý hrací víkend dorazili Glads sice téměř v plné síle, ale do cesty se jim postavil nevyzpytatelný soupeř - černokabátníci Orel Řečkovice. Bohužel nebyla neděle, a tak ve zpovědnici nikoho nezapomněli a došli v hojném počtu. Farní kluci potvrdili svou pověst rychlonohých hráčů a od samého počátku se s lehkostí proháněli obranou Glads. První gól na sebe nenechal čekat - první střelu z křídla ještě Žiry zlikvidoval, na dorážku ze zhruba 10 metrů už ale nestačil - 0:1. Na Glads padla deka jako hrom! Směrem dopředu nic nevymysleli, kazili přihrávky a téměř nevystřelili na soupeřovu branku. Směrem dozadu zase nestíhali krotit protiútoky "Dravců". Poločasové skóre 0:4 proto bylo naprosto zasloužené. Druhý poločas začali Glads aktivněji a odměnou jim byl gól - Vojta zatáhl po křídle a přihrál mezi nohama soupeře úplně volnému Šprtovi před prázdnou bránu - 1:4. Soupeře tato branka znervózněla a tak se Glads častěji zabydlovali na jeho polovině. Stažený a pozorný soupeř je ale do jasných šancí nepouštěl. Vyjímkou byla střela Hrošáka, který po nahrávce Fera poslal střelu z levého křídla k bližší tyči - 2:4. Glads se vrhli do útoku, ale do žádné větší šance se již nedostali. Naopak soupeř potvrdil svou zkušenost s funusy a neměl problém zatlouci poslední hřebíček do pomyslné rakve Glads - 2:5. V závěru se zápas ještě vyhrotil po několika faulech Glads a invektivech z obou stran. "Desítku" soupeře však Žiry pokryl a skóre se již neměnilo. Glads opět doplatili na lehkou nervozitu a malou soustředěnost v prvním zápase. Je však nutno dodat, že soupeř zahrál opravdu dobře a jeho vítězství tak bylo naprosto zasloužené. Amen