Gladiators A - Inexis Bučovice 5:3 (2:2)

Krajský přebor - neděle 26.11.2017 - Střední

27.11.2017 - Hložis

Bučovický Inexis lze považovat za našeho oblíbeného soupeře - loni jsme jej jako jeden z mála týmů porazili doma i venku. Soupeř v růžových dresech dorazil v plné síle včetně robustního hruškaře, kapitána motače, volejbalového blokaře v kase a dvou zdařilých blondýn na tribuně.

Návštěva byla obecně nadprůměrná, podívat se přišly i legendy typu Martin Ptáčník nebo MaŠ, který po vzoru Jardy Jágra na stará kolena mění mančafty jako ponožky a po loňském intermezzu v našem dresu nyní válí za béčko Arsenalu.

Hosté se vyznačují ofenzivními choutkami a nepříliš důslednou obranou, což se během úvodu ihned potvrdilo - za deset minut bylo skóre 2:2.

1:0 - Ilja při signálu Líšeň nabíjí Vojtovi a ten potvrzuje roli letošního top kanonýra.
1:1 - produktivní, ale bohorovně bránící první lajna pouští hosty do brejku a Ruman nemá šanci.
2:1 - po sérii narážeček Majkl dává zleva pod sebe na Hložise, který plackou usměrňuje míč do kasy.
2:2 - Ruman si vybírá slabší chvilku, nabíjí výhozem soupeři a ten nekompromisně trestá.

Vysoké tempo poté opadlo, zápas se zklidnil a hru jsme kontrolovali spíše my. Soupeř však při každé příležitosti zlobil, zejména dvě ofenzivní esa zmíněná v úvodu.

Stav vydržel až do konce poločasu, o pauze přišly pokyny předskakovat hruškaře, hrát co možná po křídlech a zkoušet rychle chodit dopředu, protože hosté při bránění lehce trpí Geršlovým syndromem.

Začátek druhého halfu však vyšel soupeři, který byl od začátku aktivnější a hned při prvním střídání se dostal po nenápadné akci poprvé v zápase do vedení.

Domácí byli viditelně opařeni, soupeř vytáhl napadání a ball possession se najednou překlopila ve prospěch růžových. Do konce zbývalo už jen dvanáct minut a my ne a ne se dostat do hry.

Jenže pak přišla fantastická tříminutovka v režii gladiátořího Davida Krejčího (manželka fabwags.com/wp-content/uploads… - pozn. red.)

Pasr, který dva roky bojoval se zraněním kolene, jež mu dodnes chrání ortéza, zapomněl na to, že ho navíc bolívají i záda, a třemi asistencemi rozdal všem domácím obří radost.

Nejdřív vybídl ke srovnání Ilju při nájezdu dvou na jednoho, načež po jeho přiťuknutí udeřil podruhé Vojta. Tento gól se ukázal být vítězným. Třetí áčko měl Kauli u Iljovy bomby na 5:3, která Inexisu definitivně zlomila vaz.

Posledních devět minut tak bylo ve znamení oboustranně pozorné defenzivy, nicméně jedno vzrušení se ještě přece jen objevilo: to když bučovický hruškař vyfasoval žlutou kartu a viditelně rozezlen diskutoval s rozhodčím o vzdálenosti svého postavení vůči místě budoucí rozehry. Palo poté zkušeně naznačil střelu, nechal hruškaře prolétnout vzduchem a pak jen s úsměvem přihlížel, jak rozhodčí oceňuje předčasné vyběhnutí druhým kartágem.

Přesilovku Glads využili k šetření času a také pocuchání nervů trenérskému štábu, když několikrát zapackali při práci s míčem, díky čemuž hostující trojka vyrazila vstříc Rumanovým knírům. Až k nim se však nedostala, čili zápas v poklidu doputoval ke svému závěru.

Tři body katapultovaly Glads do první poloviny tabulky. Třináct punktů z osmi špílů není špatná vizitka. O tom, zda budeme králi silného středu, rozhodnou následující dva špíly opět v hale na Střední, kde budeme čelit nejprve v roli hostů známé Panamě a týden na to přivítáme ještě známější Líšeň.

Pojďme urvat ideálně šest bodů a pořádně je zapít 15.12. na rozlučce s podzimem!