Gladiators A - FPO Blansko 2:6 (2:1)

Krajský přebor - neděle 22.11.2015 - hala Střední

2.12.2015 - Ilja

V neděli 22. 11. přivítala do té doby jedna ze tří nejlepších obran soutěže na svém hřišti nejlépe střílející útok soutěže - Glads vs. FPO Blansko. Domácí byli na duel dobře připraveni; věděli, co je čeká a věděli také, co mají hrát. FPO má ve svých řadách technicky velmi vyspělé hráče, kterým není radno poskytnout byť decimetr prostoru navíc, čemuž byla přizpůsobena taktika.

První půle se vyvíjela přesně podle očekávání - hosté byli po individuální stránce lepší a každé drobné zaváhání obrany hrozilo nebezpečím, na druhé straně však dobře zformované obrana hostům dávala takových příležitostí velmi málo, a to i proto, že hosté hráli stereotypní futsal bez nápadu a spoléhali se téměř výhradně na své schopnosti při hře jeden na jednoho. Na obou stranách se ale objevovaly zajímavé momenty, za oběma gólmany několikrát zazvonila tyč. Do vedení šli domácí, když Matesovu střelu šťastně tečoval Rozi. Blansko odpovědělo tak, jak se dalo očekávat - rychlá klička + přesná střela = 1:1. Glads pak předvedli několik školáckých ztrát míče, které naštěstí nebyly potrestány. Do šaten se tak mohlo jít za stavu 2:1, protože Mara krásně zakombinoval se Šprtem a dovezl míč až do prázdné branky.

Druhá půle se ze začátku vyvíjela stejně jako ta první, bohužel se však začaly objevovat hrubé individuální chyby domácích, které nakonec během 20 sekund hned dvakrát hosté potrestali a otočili na 2:3. Domácí vedení soupeři doslova darovali, neboť do té doby byla jejich týmová obranná hra kompaktní a pevná. Glads se tak museli začít tlačit do útoku a hostům se otevíralo více prostoru. Domácí borci nakonec sáhli k power-play, ale ta se jim poslední dobou příliš nedaří, a tak během ní dostali další dva góly, bohužel ale opět po zbytečných vlastních chybách. Hosté z Blanska pak již neměli problém dovést zápas do vítězného konce a z brejku ještě přidali gól na konečných 2:6. Výkon Glads tentokrát potopilo nebývalé množství zcela zbytečných osobních chyb.