Gladiators B - Orel Řečkovice 2:0 (2:0)

Okresní přebor - sobota 15.11.2014 - Okruh

16.11.2014 - Jura

Úkol před zápasem zněl jasně: Odčinit prohru z posledního vzájemného zápasu 1:9. Tuto výzvu ještě podtrhl kapitán ?Benfiky? Hložis, který za vítězný špil slíbil jedno orosené, ale až po odehrání obou špilů. Takže motivace proti tradičnímu soupeři byla veliká, ale byl tam i respekt z poslední vysoké porážky.

Skrz Šprtův provar a domnělé myšlenky, že nebyl nominován, začali Glads hrát zápas na čtyři obránce a pouze tři útočníky, což tým ještě více semknulo k disciplinované hře a soudržnosti týmu.  Zápas začali Gladiátoři opatrně a s respektem, ale přitom s plným nasazením. Byla zde vidět i letní příprava, ze které Glads těží během celé podzimní části a dobrým pohybem si vytvářeli šance a dělali problém zmrzlým soupeřům, kteří se klepali v dalších šesti lidech na lavičce. Když Šprt v polovině prvního poločasu dojel a viděl soudržnost týmu, rozhodl se, že do prvního utkání nezasáhne.

Po průniku Willyho, který vletěl jako jestřáb mezi Orly a svými kličkami uváděl soupeře do problému, těm nakonec nezbylo nic jiného, než ho faulovat. Willy si o tento nárok na faul řekl poklidným prohlášením AU!  K přímému volnému kopu se postavil Majkl, který nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:0 pro Glads. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Veškeré šance soupeřů ztroskotaly už na důsledné obraně, popřípadě na skvěle chytajícím Koudisovi. Bohužel však naše útoky končily na neproměněných šancích, tak jak tomu bývá u Glads zvykem.

Ještě v prvním poločase přidal klid do našich řad sváteční střelec Vary, který si po brejku tři na dva počkal u zadní tyčky na přihrávku od Willyho a s přehledem zakončil.

Do druhého poločasu nastoupili Glads s jasnými pokyny: Udržet toto vedení a popřípadě z brejku udeřit. Tento rozkaz jsme splnili. I když druhou část druhého poločasu se Orlům podařilo díky power play zatlačit Glads na svoji půlku, perfektní obrana a soudružnost celého týmu přispěla k tomu, že Orli se nedostali do vyložené šance, a když už ano, tak vše zachránil Koudis, který si dobrým výkonem připsal svoji druhou nulu v tomto ročníku.