Slovan Brno - Gladiators A 3:4 (1:1)

Krajský přebor - pátek 25.10.2013 - Pohořelice

28.10.2013 - Vojta
Pátek, Pohořelice, dvě sekundy do konce utkání. Slovan prohrává 3:4, zahrává aut u soupeřovy branky. Střílí přímo na branku. Teč a gól! Remíza? Ne, rozhodčí ukazuje přešlap. Glads si hluboce oddechli...Dnes si zasloužili vyhrát, přestože se jim zápas nepovedl podle představ. Od prvních minut hry dominovala spíše zelená pružná guma než fotbalový um, která domácím i hostům trvale připravovala perné chvilky ve všech fázích hry a o překvapivé okamžiky nebyla nouze. Glads se trápili s napadáním Slovanu a ten měl naopak značné problémy s útočnými výpady hostů. Slovan se prosadil až v desáté minutě, hezky podržel hru na levé straně a pak předložil hráči seběhnuvšímu až z půlky - 1:0. Glads probral time-out 5 minut před koncem půle, od té chvíle začali získávat převahu, kterou stvrdili vyrovnávacím gólem. Šprt ze středu hřiště poslal Vojtu do levé lajny a ten proti vybíhajícímu brankáři dnes poprvé nezvolil ránu do nebes, ale rozvážnou přesnou trefu po zemi k přední tyči - 1:1. V druhé části šli Glads nejdříve důrazným Majklem do vedení, aby stejný hráč vzápětí neuhlídal protihráče na zadní tyči - 2:2. Červení sice nepředváděli nic úchvatného, ale na Slovan to stačilo. Hložis se dostal vybruslením z pravé strany tváří v tvář brankáři a potupil ho střelou mezi nohy, vzápětí Majkl navýšil už na 2:4. Slovan reagoval formou power play a brzy se dočkal snížení na 3:4 po závaru před brankou Jansy. Glads neskórovali ani po Majklově spojnici (taky po závaru), ani po trestném kopu, kdy Šprt nevtlačil z těžkého úhlu střelu do prázdné branky. Přišel tak závěrečný nápor, kdy se Glads nezkušeně dostávali pod tlak, který vrcholil závěrečným autem, který sekundy před koncem málem skončil vyrovnáním. Snad poprvé dnes děkovali jinak nepřesným rozhodčím. Slovan překvapil sestavou a tudíž i překvapivě kvalitní hrou, Glads herně nenavázali na minulý povedený zápas, hlavně v obraně kupili chybu za chybou, ale brali všechny body, které tak mohli hromadně a vesele zapít v brněnské putyce na Skácelové. Sestava: Lanza - Radek, Vojta, Hložis - Šprt, Jaky - Majkl, Rozi.