Egretta Bílovice - Gladiators A 3:3 (0:0)

Krajský přebor - pátek 4.10.2013 - Bohunice

Článek

5.10.2013 - Vojta
Souboj s prvním týmem nebyl těžkou prověrkou spíše zbytečnou ztrátou bodů. Glads poprvé v Kraji vedli, ovšem v závěru byli rádi aspoň za bod. Momentálně první tým tabulky a neporažené "Bílkovice" zahrozily hned z rozehrávky, která se Glads opět nepovedla. Jansa tak hned v prvních sekundách ukázal svůj postřeh. Celá první půle příliš šancí nepřinesla, světlou výjimkou byl Maty, který obranu soupeře překvapil tím nejjednodušším čím mohl a prostě proběhl s míčem z obrany až před brankáře, jehož branky tyčku svojí střelou těsně minul. Vojta z rohu dvakrát mířil do rukavic brankáře. I další šance zůstaly trestuhodně nevyužity. V druhé půli začali Glads hezky. Dlouhý nákop Radka z obrany si Rozi ztlumil na prsou, obrana soupeře ukázkově zareagovala na falešně běžícího Vojtu a Rozi překvapil pohybem do protisměru a střelou po zemi k bližší tyči - 1:0. Zelený soupeř ještě více vypadl z rytmu, Glads získali jistotu a utkání v této fázi dominovali. Nicméně nic netrvá věčně a najednou přišla blesková kombinace zelených, na jejímž konci útočník soupeře přes vyběhnuvšího Jansu trkl míč bodlem a ten zaplul přesně k pravé tyči. Než se Glads nadáli, najednou v zápase po obdobné akci prohrávali - 1:2. Zvýšený tlak do útoku vedl k dalšímu úspěchu Bílovic - 1:3. Studená sprcha Glads na chvíli vykolejila, naštěstí ne na dlouho. Pět minut před koncem přišlo brejkové dvojnásobné křižné přenesení hry ze strany na stranu a Švára po Vojtově křižné nahrávce zamířil do odkryté kasy soupeře - 2:3. Dvě minuty před koncem červení sáhli k power play a dnes se jim opět povedla. Soupeře drželi v šachu přesnou kombinací, kterou ovšem x-krát zakončoval Vojta do připravených bloků. Nakonec zkusil vystřelit i poslední hráč Matušík a hned z toho bylo vyrovnání. S mírnou tečí obránce míč po jeho technické střele zaplul k tyči - 3:3. S ohledem na stav 1:3 pět minut před koncem je bod dobrý, ale dnes měli Glads jasně na vítězství. Sestava: Lanza - Radek, Vojta - Hložis, Maty - Švára, Rozi - Majkl, Jaky.