Gladiators A - FC Kloboučky 4:8 (0:3)

Krajský přebor - neděle 29.9.2013 - Hala Střední

Článek

1.10.2013 - Vojta
Nováčkovská daň a nervozita či smůla na silné soupeře? Glads jsou zatím v Kraji herně i výsledkově za očekávání a svými možnostmi. Ne jinak tomu bylo v zápase s Klouboučky, přestože druhý poločas naznačil mnohé. První půle přinesla dvě hrubky v obraně domácích, které byly po zásluze potrestány. V obou případech se poslední hráč s míčem snažil příliš vymýšlet, soupeř získal při napadání balón a už po deseti minutách vedl 2:0. Nepovedenou první půlku dokonala výstavní dalekonosná rána do šibenice z kopačky soupeřova hráče. Kloboučky i nadále červeným zle zatápěly svoji zkušenou hrou ve všech stádiích hry, podpořenou individuálními schopnostmi hráčů. Do druhé půle Glads nastoupili s poměrně méně ambiciózními cíli a začalo se jim dařit. S přibývajícími minutami hry získávali čím dál více sebevědomí a vyhraných soubojů. Z řady nebezpečných akcí se ujalo až Roziho sražení na naběhnuvšího Vojtu, který v pádu stačil obstřelit brankáře - 1:3. Soupeř sice záhy zvýšil na 1:4, ale to Gladiators nikterak nevadilo a získávali čím dál větší převahu. Najednou bylo jednoduché dát gól. Radek sražený odkop soupeře přiťuknul Rozimu, který hezky přeloboval padajícího brankáře, vzápětí soupeř opět odskočil na 2:5, ale Rozi znovu snížil, čtvrtý gól přidal Radek doťuknutím nahrávky před brankou a najednou bylo zase o co hrát - 4:5! Následovala okamžitě power play. Ta se ovšem oproti té minulé v zápase s Líšní lišila jak den a noc. Početní převaha začala zmatky díky chybějícímu rozlišováku a skončila tragickou rozehrávkou červených, ze které daly Kloboučky pohodlně během snad 20s tři góly a zápas byl opět jasně rozhodnut... Naprosto jalová první půlka ostře kontrastovala s povedou půli druhou, kterou hořce zakončila absolutně nepovedená power play. O to více mohou Glads litovat obrovských šancí v druhé části, kdy nebyli schopni posunout ještě o milimetr či protlačit míč stojící už prakticky na brankové čáře soupeřovy branky. Sestava: Lanza - Radek, Vojta, Hložis, Jaky - Šprt, Rozi - Majkl, Sammi.