Gladiators A - Orli Bef Kotvrdovice 1:1 (0:0)

Krajský přebor - neděle 15.9.2013 - Hala Střední

22.9.2013 - Vojta
Trocha nervozity, různorodá očekávání, nečitelný soupeř, defenzíva, první live přenos v této soutěži, nemalý počet diváků v nové hale na Střední. To byl první krajský zápas v historii Glads. První půle patřila spíše domácím, kteří sehranými kombinacemi občas zle zatopili obraně Kotvrdovic. Ty naopak využívaly hlavně individuálních schopností svých hráčů. Oba týmy si pohlídaly 100% obranu a tak změnu skóre přinesla až druhá půle. Nejdříve se prosadili hosté, kteří křižnou nahrávkou uvolnili hráče, ten si pohrál s obránci a na jeho tečovanou střelu nemohl domácí Jansa v brance dosáhnout - 0:1. Glads si ale domácí premiéru v soutěži rozhodně nepředstavovali s nulovým bodovým ziskem a proto začali stupňovat tlak pomocí celoplošného napadání. Kýžená branka přišla tři minuty před koncem. Duo mladíku v červených dresech zařídilo vyrovnání. Majkl zachytil rozehrávku na půlce, prostrčil přes obránce Jakymu do běhu a ten vyřešil nájezd sebejistě tvrdou střelou k tyči - 1:1. Glads si hodně oddechli. Ale ne naposledy. V závěrečné snaze urvat všechny body odkryli místa v obraně a Jansa musel v posledních minutě řešit nájezd a nebezpečný závar před brankou. S ohledem na průběh zápasu a sílu soupeře je remíza spravedlivá. Glads nezklamali a ukázali slušný potenciál. Stejně jako soupeř nebude jistě patřit k otloukánkům soutěže. Sestava: Lanza - Radek, Vojta, Šprt, Švára - Hložis, Maty, Majkl, Jaky