Gladiators A - Červený drak 5:1 (1:1)

2.A třída - pondělí 12.5.2008 - Okruh

13.5.2008 - Vojta
V (téměř) stejné sestavě, se stejnými střelci a se stejným průběhem proběhla pondělní dohrávka jarní odvety našeho letošního prvosezónního zápasu, který jsme vyhráli na podzim 3:1. Stejně jako tehdy nám trn z paty vytáhli Sammi s Lukášem. Úvodní nápor trochu překvapivě obstaral Červený Drak, ale na útulném avšak menším hřišti na Okruhu naštěstí na velmi jistého Jansu nevyzrál. Většinu prvního poločasu se hrál vyrovnaný duel a oba nabuzené celky nedávaly příliš prostoru k větším šancím. Z naší strany měl asi největší příležitost Hložis, ale balón odražený od tyče se mu nepodařilo přes vehementní snahu vlastním tělem vtlačit za brankovou čáru. Následně přihlášku do soutěže o nejtvrdší střelu večera zaslal Vojta po ukázkovém přistrčení od Šprta, žel jeho střela těsně minula horní konstrukci branky. A tak první gól musel vzít do svých rukou resp. nohou Maty a po společném brejku se Šprtem prostrčil balón k bližší tyči – 1:0. Bohužel s odpovědí soupeř vůbec nečekal a víceméně z protiútoku využil lehkého zmatku před naším brankovištěm a poslal balón přesně k tyči – 1:1. Druhou půli jsme měli zahájit zataženěji, ale přesto jsme se naštěstí dostali poměrně brzy do vedení. Dneska velmi aktivní Sammi se postavil k trestnému kopu a s přispěním dvojí teče jeho střela skončila v síti překvapeného Draka – 2:1. Z našeho následného druhé gólu by museli mít radost fotbaloví spekulanti. Po chvilce opatrné hry jsme dostali opět možnost kopat trestný kop. Jelikož nebyl na hřišti žádný levák, nechal se Šprt mazácky vystřídat Vojtou, což se ukázalo jako pravé řešení dané situace, neboť Vojta levou nohou trefil přesně k pravé tyči Dračí branky – 3:1. Od tohoto okamžiku jsme začali hrát uvolněněji a více útočící soupeř nám konečně otevřel obranná vrátka, kterými se prosmýkl i defenzivní František do samostatného nájezdu, ale přestože pěkně trefil dlouhý balón z obrany, brankář soupeře mu radost zkazil a střelu nohou vyrazil. Aktivita nabuzených a odpočatých Glads byla asi příliš na našeho dnešního soupeře, a tak jsme se poprvé v sezóně dostali ke kopání 10m kopu, a to už v 10.minutě. Volba exekutora byla dnes jasná a i výsledek jasný. Sammi nártem do horní poloviny branky k tyčce neponechal nic náhodě – 4:1. Dál jsme zatápěli obraně Draka, nicméně ani pěkné zpáteční kombinace Šprta s Willym a Vojtou nevedly k zažehnutí pátého plamínku. To se nakonec přeci jen podařilo dnes neudržitelnému Sammimu po klice před vápnem a následné přesné střele ke vzdálenější tyči – 5:1. V závěru jsme mohli ještě skóre navýšit, ale další brejky už jsme neproměnili, což nám ale radost z důležitých třech bodů nevzalo. Postoupili jsme o další schodek výše a vrchol se začíná pomalu ukazovat v dáli:-) Dnes jsme sice hru plně neopanovali, ale byli jsme to my, kdo proměnil svoje šance, zatímco soupeř si jich moc nevypracoval, popřípadě jim je náš Lanzik zpacifikoval. Sestava dnes: Lanza, Vojta, František, Radek, Hložis, Maty, Šprt, Sammi, Willy.