Gladiators A - Helas C 2:4 (0:1)

Okresní přebor - sobota 18.2.2012 - Okruh

Článek

20.2.2012 - Vojta
Vyrovnaná šachová partie, pěkná individuální technika na straně staromladého Helasu nakonec nad smrtící kombinace Gladiatorů. Podobné utkání jako vždy s Kalábkem, loudavé tempo, delší držení míče, technická převaha soupeře, ovšem bez výraznějších šancí. Helas disponoval několika velmi šikovnými kluky, kteří předváděli kouzla s míčem, ale v uctihodné vzdálenosti od Jansy. Skóre se poprvé pohnulo až po přímém kopu, který si červení sami srazili do branky i s vlastním brankářem - 0:1. V první půli bohužel zůstaly, ke zmaru Galds, nevyužity jedna nebo dvě jasné šance, takže bylo třeba předvést více po změně stran. A bylo se na co dívat. Během tří minut byli ve vedení červení. Dvě totožně sehrané akce ve smrtící rychlosti se ani bránit nedaly. Přímý balón podél levé čáry na seběhnutého hruškaře, narážečka Vojtovi proti noze a tvrdě zakončená nahrávka na protilehlé zadní tyčce. Nejdříve narážel Šprt a Švára uklízel ve sprintu pod břevno, podruhé si tito dva role prohodili, jen ten vyšší volil tentokrát zakončení zkušeně po zemi mimo dosah brankáře - 2:1. Bohužel Helasu se podařilo z autu vyrovnat a po úniku po lajně znovu převrátit výsledek ve svůj prospěch. V power play měl u tyčky na noze vyrovnání Šprt, v následném re-brejku se řítili 3 červení na jediného modrého, ale Vojta v dobré pozici místo střely volil opět nahrávku na obsazeného zadotyčkaře. Z následné rychlé rozehrávky přišel čtvrtý gól do prázdné... Zápasu by slušela více minimálně remíza, ale Helas z mála šancí vytěžil maximum a je tak o tři body šťastnější. Sestava: Lanza - Vojta, Franz, Šprt, Švára - Hložis, Radek, Rozi, Willy.