Gladiators A - Sokolnice B 7:3 (4:3)

2.A třída - sobota 3.5.2008 - Horní

3.5.2008 - Vojta
První ostřejší paprsky jarního slunce přihrály do cesty gladiátoří skvadře také první ostřejší dvojzápas. Nicméně to byli rudí Glads, kteří si nenechali ztupit svoje fotbalové nástroje a opět o kousek víc vybrousili postupový drahokam do konkrétnějšího tvaru. Nepříjemný a fotbalově uvolněný soupeř byl zárukou zajímavého špílu, což se beze zbytku naplnilo. Úvodní gólový rozstřel se nám povedl už v podzimním duelu, kdy jsme velmi rychle vedli 3:0, což nám tehdy situaci velmi usnadnilo. I tentokrát (klasicky) se v prvním střídání dostal do velké šance Vojta po narážečce s Bubákem, ale tváří tvář házenkářskému brankáři soupeře ještě selhal. V dalším střídání si zmíněná dvojice podobnou akci zopakovala, Bubu vyslal Vojtu po pravém křídle, ten následně sobecky přehlédl volného Šváru před brankou a podél brankáře se trefil k levé tyči - 1:0. Sokolnice ale téměř okamžitě kontrují a nedůsledně se vracející Vojta nechá sbíhajícího soupeře pěkně zakončit pod horní tyčku – 1:1. Soupeř se s náma nemazlí a potvrzuje střelecké kvality ranou mezi Ropkovy betony – 1:2. Divočejší začátek pokračuje na druhé straně, Sammi hledá Bubáka před brankou, ten ale s obrovským přehledem pouští mezi nohama na úplně volného Vojtu stojícího za jeho zády – 2:2. Bystronozí sokolíci ovšem vzápětí strhávají vedení opět na svou stranu – 2:3. Přestřelka úvodních minut nekončí a po rohu Vojta naznačuje střelu, ale nakonec přihrává střílenou nahrávkou před branku na Bubáka, který těžký balón usměrňuje do sítě – 3:3. Podruhé v zápase strháváme vedení na naší stranu a tentokrát prostřednictvím Samiho, po narážečce se Švárou – 4:3. Dokonáno, můžeme prohodit strany. Druhá půle se hraje z naší strany už více defenzivněji, což rezultuje z přesunutí Bubáka do obrany. Bohužel již záhy si vyrábí Švára v souboji další zranění a je pro zbytek dneška ztracen. Úvodních 10 minut přináší opatrnější podívanou, jelikož je jasné, že další gól bude zlomový. Naštěstí se konečně na jaře trefuje „velmi skromný“ hráč Matušík, po jeho dlouhé kličce a následné střele z těžkého úhlu vnáší větší klid do našich řad- 5:3. Herní pohodu utvrzuje opět MatMan a po brejku 2 na 1 servíruje Vojtovi balón před prázdnou branku - 6:3. Zlomené Sokolnice dokonává hráč s vůní bylin a po pěkném dlouhém pasu od Františka, následném sklepnutí Vojtovou hlavou se snaží Lukáš hlavičkáře opět najít před brankou, ale obránce soupeře jistý gól raději vykoná sám – 7:3.