Gladiators A - Poclain 3:2 (2:2)

Okresní přebor - sobota 15.5.2010 - Okruh

19.5.2010 - Švára
Stav série 0:3. To je nejen noční můra pro bostonské medvědy, ale i poměr zápasů Gladiators Brno s Poclainem. Byl tedy nejvyšší čas tento stav začít obracet. Bylo to tu opět, po jednoznačné výhře a poklidném tempu v závěru namotivovat hráče, aby k dalšímu utkání nastoupili v plném nasazení. Odnesl to hráč Sochor, který usedl jen na lavičku i přes výborný výkon v prvním zápase. Mělo to být asi varování, že nehrát může opravdu kdokoli a že se musí bojovat hned od úvodního hvizdu. Ale ani toto varování Gladiátory nenakoplo a museli počkat až je nastartuje soupeř. Prvním gólem motor červeného kolotoče ještě nenaskočil, ale po druhém, už se chytl. Při přečíslení 3 na 2 se po ose Pavlica - Drápal - Kadlec zatřepetala síť v brance Poclainu. Ještě do poločasu bylo vyrovnáno po střele hráče Pavlici z mezikruží k tyči po nahrávce brankáře Jansy. Ve druhém poločase šel ze hřiště nejzkušenější hráč Gladiátorů Úlehla. S omlazenou sestavou se Glads pokusili eliminovat dlouhé nakopávané balony hráčů Poclainu napadáním a tato taktika byla úspěšná, obzvláště poté co Kejduš zachytil rozehrávku a střelou k tyči nedal muži v kleci šanci. Poclain v závěru sáhl ke hře v pěti v poli,ale díky skvělé práci celé bránící čtveřice a vynikajícímu Jansovi se skóre už nezměnilo. A tak mohli hráči v červených dresech slavit historicky první výhru na týmem Poclainu. Dokáží napodobit Letce z Filadelfie?