Gladiators B - Sunday 2:3 (1:0)

2.C třída - neděle 24.5.2009 - Řečkovice

24.5.2009 - Robo
Co změnit po úvodním provaru? Sestavou zamíchat nešlo a tak byl zvolen nový Temný pán. Milášek putoval na rameno toho nejzkušenějšího, tedy ugandského šamana Varanseseho. Jenže onu neděli Jeden přinášel svým nositelům jen zkázu. Do Sunday se přitom Glads pustili po svém dobrém zvyku a celý poločas soka ždímali jako citron. Zatímco Sunday nevědělo, jak to vypadá na gladiátoří polovině, Red Warriors neustále obléhali jejich vápno. Proti nim ale stál výborný brankář, obětavá obrana a také smůla, která odrážela všechny jejich šance. S výjimkou jediné: Maty už se nemohl dívat na marné obléhání a tak vzal jeden z x odražených míčů a zabijácky jej napálil těsně nad zemí k tyči. Jenže z drtivé převahy měli Glads vytěžit víc než jen jeden gól... O tom se přesvědčili hned na začátku druhé půle, kdy pokyn "hrajem to odzadu" v praxi vypadal tak, že soupeř vyrazil do brejku, na jehož konci byla přihrávka na zadní tyč a nekrytý útočník sklepávající do odkryté brány na 1:1. Převaha červených se od té chvíle začala vytrácet stejně jako jejich síly a Sunday se čím dál víc osmělovalo. Ke gólu jim ale pomohla haluz, když přímý kop napálený do skrumáže těl nešťastně tečoval Rozi za Robova záda. To už hráli Gladiators pouze s jedním náhradníkem, protože Diega vyřadil zraněný kotník. I tak se ještě jednou do soupeře zakousli, jenže gólman v oranžovém připomínal nezničitelný přízrak. Až Diegův návrat do hry po timeoutu čtyři minuty před koncem konečně odčaroval kouzlo Sunday. Argentinec posunul míč Willymu, ten se svým klasickým způsobem zády k bráně natlačil do střelecké pozice a z otočky napral míč do sítě. Happyend? Bohužel ne. Sunday stačilo rozehrát a najít kolmým pasem úplně volného hráče, který z lehkého úhlu prostřelil Roba na vzdálenější tyč. Ani tato rána ještě Glads nezlomila, v úplném závěru zkusili powerplay, po níž dělovka falešného gólmana Radka překonala obranu i brankáře, ale nikoliv tyčku, která ji vrátila do hry. Pak už přišel konec. Heroicky bojující hrstka Glads mohla jen litovat zahozených šancí stejně jako dalších oken v defenzivě, která herně horšímu soupeři otevřela cestu k vítězství.