Gladiators A - Experiment 1:3 (1:0)

2.A třída - sobota 6.10.2007 - Horní

0.0.0000 - Vojta
V druhém dnešním zápase nás čekal sice soupeř ze spodní části tabulky, ale pohled na jeho dosavadní soupeře čeřil bookmakerům a fanouškům Glads vrásky na čele. Jejich obavy se potvrdily, ale Glads nedali svoji kůži zadarmo.
Již po první pětiminutovce jsme prohrávali na střely na branku 0:5. Soupeř vyhecovaný na našeho démona v brance, s neodmyslitelným černým tričkem z Ikeii:-), mu dával od prvních minut notně pocítit svoji snahu, co nejvíckrát rozvlnit síť za jeho zády. Naopak jsme to ale byli my, kdo si nakonec vyzvedl na recepci klíče od tříbodového pokoje. Majkl se výborně zorientoval před brankou soupeře, první kličkou se zbavil jednoho obránce, pomocí druhé naložil podobně s druhým bekem, poté pohlédl brankáři do očí a s úsměvem mu poslal balón nechytatelně k tyčce – 1:0. Nabuzený soupeř ale neslevil a dál hlasitě klepal na dveře od naší svatyně. Robo ovšem odmítal kohokoli pustit dovnitř. Naše skvadra si také vypracovávala šance, ale nikdo z nás už nenacházel klid v koncovce. Pokud už se nám střela povedla, byl to brankář soupeře, který mnohdy předváděl výborné zákroky a nedovolil nám dále navýšit skóre.
I po poločase se obraz hry příliš neměnil – my se dostáváme do šancí, které krachují na naší špatné koncovce, naší bránu naopak tvrdě ostřeluje hlavně soupeřův hráč číslo 11. Asi až do 10 minuty jsme stále byli blížeji sladké noci v tříbodovém pokoji my, ale poté soupeř přeci jenom bezchybného Roba překonal. Po extrémně přísně nařízeném volném přímém kopu, soupeř pohodlně rozehraje před branku, kde volný útočník Experimentu po zemi pošle balón přesně k tyči – 1:1. Dál se pokračuje v bojovném futsalu s šancemi na obou stranách. Oba brankáři si postupně vyslechnou zvuky tyčí za jejich zády. Poprvé v sezóně je to ale soupeř, který se stane šťastnějším a nekompromisně proměňuje brejk dva na jednoho – 1:2. Zkoušíme po našem time-outu odvolat brankáře, ale závěrečná dvouminutovka se nám moc nepodaří a naopak ještě inkasujeme do prázdné branky – 1:3. Vzápětí je zápas ukončen….
Po sérii sedmi výher přichází naše první porážka. Nutno sportovně přiznat, že ne zcela náhodná. Soupeř to byl minimálně vyrovnaný. Nerad to přiznávám, ale dnes proti takovému soupeři bychom museli zahrát v dané sestavě buď všichni nadprůměrně nebo by to chtělo ještě jednoho, dva kvalitní hráče, kteří by proměnili šance, které jsme si vypracovali či obecně přinesli větší fotbalovou kvalitu do našeho výkonu. Netřeba ale klopit hlavy, taková porážka nás může naopak posílit do dalších bojů, nic se neděje, ¾ soutěže máme ještě před sebou a sem přesvědčen, že nás čeká ještě hodně šestibodových dvojzápasů!