Gladiators A - Sekáči 6:2 (1:0)

2.A třída - sobota 22.9.2007 - Horní

0.0.0000 - Vojta
Stejně jak se vrátilo babí léto, tak se vrátila herní pohoda na kopačky Glads, jejíž členy nezlomila v dnešních zápasech ani Radkova páteční svatební párty. Slunce zřejmě osvítilo hlavně Sammiho špičku kopačky…
Squadra s Robem v brance, s obranou Vojta, Hložis a premiérově Žirym, s útokem Sammi-Lukáš a Majkl-Willy již od počátku notně zaváněla 6 body.
Nicméně tréninkový partner Sekáči v 5-členné sestavě rozhodně neměl v plánu odevzdat body zadarmo.
Již z počátku jsme zahrozili pár pěknými kombinacemi, na které obrana soupeře nestačila dostatečně rychle reagovat, ale zatím se na Horní jen zvonilo o tyče Sekáčů (Vojta, Majkl). Až v druhé půlce prvního poločasu se po řadě dobrých šancí ke své obavané střele bodlem dostal Sammi a ze střední vzdálenosti otevřel skóre – 1:0. Bohužel příliš klidu to do našeho zakončení nepřineslo a naopak to byl Robo, který s vyšší soutěží evidentně přepnul i na vyšší kvalitu brankářského výkonu a několikrát si ve svém pokutovém území znamenitě a neohroženě poradil s proradně poskakujícími a poletujícími míči.
Začátek druhého poločasu ozdobila parádní kombinace, kdy Sammi ze středu hřiště našel Lukáše na pravé straně, který z první přes šíři hříště našel seběhnuvšího Vojtu, který vyšachovanému soupeři placírkou uklidil bólon pod horní tyčku. V druhém poločase dále pokračoval svěží futsal, kdy se Glads snažili rychlou i postupnou kombinací dostávat k soupeřově brance a naopak soupeř směřoval své dlouhé balóny na svého jediného útočníka, který přesto zle zatápěl naší obraně a často rozhazoval naše obránce, takže musela zaskakovat až naše poslední instance-Robo. Po zvýšení na 3:0 Žiryho tečovanou střelou jsme začali čekat klesající odpor soupeře, tomu se ale podařilo po individuální akci snížit na 3:1 a utkání dostalo nový náboj. Do konce zápasu bylo ještě daleko, takže podstatně přidal na obrátkách a osud utkání stále nebyl jasný. Ani Majklův gól na 4:1 nic neřešil, protože po závaru před naší brankou se podařilo jedinému střelci soupeře opět doklepnout balón za Robova záda- 4:2. Sekáči dál drželi vyšší tempo zápasu a na straně Glads se opět povážlivě vršily počty faulů. Naštěstí se nám více otevíraly dvířka do soupeřovy obrany. Důkazem byl Vojtou dlouze zahraný aut, který si Lukáš zkušeně doběhl a s přehledem proměnil- 5:2. Nicméně Sekáči pokračovali v tlaku, takže jsme se museli až do úplného konce zápasu plně soustředit, aby nedošlo k nepříjemné korekci výsledku. V závěru došlo ještě na dvě zajímavé akce. V první navýšil skóre agilní Sammi a v druhé se pokusil Vojta z půlky trefit prázdnou branku při power-play soupeře. Žel jeho uspěchaná střela skončila jen v boční sítí.
Celkem povedený zápas z naší strany, škoda že se nepodařilo proměnit ještě víc našich šancí. Soupeř naštěstí nedorazil v nejsilnější sestavě.