Gladiators B - Raz Náraz 2:1 (0:0)

3.E třída - čtvrtek 5.6.2008 - Kraví hora

Článek

6.6.2008 - Robo
Zápas o všechno, bitva roku, boj na život a na smrt. Tím byl pro béčko Glads předehrávaný zápas s Raz Náraz. A červení v přímém souboji o postup ukázali, že na cestě za svým snem dokáží překonat jakoukoliv překážku. Do historického špílu nastoupili následující Gladiátoři: Lanza - Hložis, Mara, Vojta, Varan - Majkl, Rasty, Šprt, Sammi. A početné publikum s krýgly u pusy od začátku sledovalo mač o postup, jak se patří. Taktická, ale zároveň vyhecovaná bitva, z níž bylo cítit obrovské napětí. V prvním poločase byli aktivnější Gladiators, ale tu hrstku šancí, kterou si vytvořili, zlikvidoval pozorný gólman Pyžma. Na druhé straně se nenechal zaskočit ani Lanza a tak poločas skončil 0:0. Ve druhé půlce se ale osud rozhodl prověřit oprávněnost postupu Glads a nasadil jim do cesty dvě bariéry. Tu první postavil nejlepší střelec ligy Langoš, který po individuální akci pokořil Lanzu a dostal Raz Náraz o krok napřed. A vzápětí přišla ještě větší rána: Lanza sice pohotově vyrazil ostrou střelu, jenže si přitom poranil prst na ruce a musel ze hry. Konec nadějí Glads? Ani náhodou. Do branky se obětavě postavil Šprt a od nedojezeného utopence se vrhnul do boje žolík Maty. A především Gladiators prokázali bojovná srdce. Majkl po pěkném uvolnění zařídil precizní střelou vyrovnání, Šprt efektním zákrokem udržel Glads ve hře o výhru a Sammi ji pár minut před koncem vystřelil. Ten okamžik vejde do klubových dějin: obléhání soupeřovy branky zakončil svou pověstnou bombou na vzdálenější tyč Vojta, brankář míč nohou zázračně vyrazil, ale pouze k Sammimu, který haluzovou dorážkou poslal své spoluhráče do extáze. Poslední minutky už červená armáda s přehledem ubránila a po zasloužené výhře 2:1 se přiblížila na krůček k vysněnému cíli.