Gladiators B - Orel Řečkovice B 6:0 (2:0)

2.C třída - neděle 16.11.2008 - Kneslova

17.11.2008 - Robo
To nejlepší na konec. Tímto heslem se řídilo béčko Glads při posledním podzimním špílu s Orlem Řečkovice B. Alespoň co se týče gólového přídělu. Před zápasem přitom Red Warriors decimovaly horské zájezdy, kalby, zranění a horečky, jedna dokonce zatáhla Doudu do postele přímo v den zápasu. Proto se vedení klubu rozhodlo zaplatit letenku první třídou z Buenos Aires, což se ukázalo jako velmi vydařená investice. Začátek zápasu ovšem žádnou idylku rozhodně nezvěstoval. Soupeř se do první gólovky dostal asi v 10. vteřině po naší chybné rozehrávce, ve 2. minutě už za Robem zvonila tyč a ve třetí soupeř v jasné šanci netrefil bránu. Dřímající Glads naštěstí probral budíček v podobě Vojtovy střílené přihrávky, kterou doťukl do sítě Majkl - 1:0. Jestliže na straně Gladiators platila rovnice jedna šance = jeden gól, pak u Orla první proměnná i nadále prudce stoupala, zatímco druhá zůstala nulová. K tomu napomohla zbrklost Orlíků, ale také břevno, které si Robo umně postavil. A tak přišel čas pro argentinské kopačky, které po Vojtově přihrávce mířily z úhlu přesně (a to do gólmana, který si ovšem míč srazil do sítě). Poločas, ve kterém sme si zasloužili dostat sadu, jsme tak vyhráli 2:0. Ve druhé půli však dav (dvou) příznivců, natěšený na start gladiátoří skvadry v černovických exteriérech viděl pořádný tanec. To načal sám Pan Domácí Los Varaňos, jemuž Milášek na rukávu dodal sílu a dovedl jeho ránu bodlem přímo do horního růžku - 3:0. To už začali Orli chápat, že jim ani modlitby nepomůžou. Čtvrtou zásilku doručil do schránky Willy vedený dálkovým ovladačem v rukou i ústech Vojty, který Jevgenije provedl od získání míče na půlce až k zakončení sóla k bližší tyči - 4:0. To už drželi Glads soupeře pevně pod krkem, přesto nechali prostor k slavnému činu i Tomu, jemuž nebylo umožněno nést Prsten. Robo si to vynahradil aspoň utěšeným doublesavem, když vleže zachytil dorážku vymrštěnou pravačkou. Vše tak bylo připraveno pro závěrečné jihoamerické tango. První kroky si Diego střihl po měkoučkém Majklově obloučku, který z první nemilosrdně uklidil ke vzdálenější tyči - 5:0. Poté si El Pibe del Oro po Vojtově čtvrté gólové přihrávce našel tunýlek mezi nohama brankáře a završil půltucet - 6:0. Zároveň se tak stal prvním šlechetným mužem Benficy, kterému nebylo líto lovů za hattrick, což V(ydřiduch) oslavoval tak vehementně, až málem gól připsali jemu. No a pak už zazvonil zvonec a černovické pohádce byl konec. Glads B odčinili svůj předchozí provarovej víkend a svého soupeře si dokonale vyzvedli, i když je potřeba uznat, že za první poločas jsme si zasloužili dostat latu. Na to se ale historie neptá a tak se vítězní Gladiátoři spokojeně odebrali do bistra, kde ti nejsprávnějšá spokojeně žili, seděli a pili až do odpoledních hodin.