Gladiators B - Tropicana 4:0 (2:0)

2.C třída - neděle 26.10.2008 - Řečkovice

Článek

30.10.2008 - Hložis
Úkol pro druhý špíl zněl jasně: Tropicana nesmí bodovat za žádnou cenu. Tomu jsme podřídili i taktickou přípravu, při níž jsme zkušeně zamíchali sestavou: Sami se z pozice beka posunul do útoku ke Šprtinhovi a Douda šel za Hložisem do obrany. K tomu pevná spojení Vojta-Ferda a Dilly-Majklsson a v kase nepostradatelný Vele(po)tok. Na střet s mančaftem, jehož hráči byli za mazáky fotbalových hřišť už v dobách, kdy i ti plesnivější z našich řad říkali hovínku koko, jsme byli perfektně vyzbrojeni i plně odhodláni pochcat protivníka první porážkou v sezoně. Začátek se povedl náramně. Hned zkraje otevřel Geronta v brance Tropicany Dilda, jenž rychle zareagoval po skrumáži před brankou a zblízka sedmým gólem v sezoně získal Gládům uklidňující vedení. Bodové vyhlídky rychle poté vyleštil Doudič, který po pěkném Majklově křížném pasu vyčkal, až se mu velezkušený gólman složí k nohám, a s klidem skóroval pod břevno. Poločasový stav 2:0 i skutečnost, že tropický protivník neměl za dvacet minut žádnou vážnější příležitost, dávali záminku k optimismu. Glads však nejsou žádná ořezávátka, pročež začali poctivě i druhou půlku a soupeře pouštěli maximálně ke stereotypním výhozům Geronta či vysokým centrům od beků, které se tragikomickým přizvednutím zády k brance snažil zakončit jeden z mála třicátníků v mužstvu. Krajně pichlavou však byla skutečnost, že rozhodčím se zřejmě nezdálo, aby pátý tým tabulky až tolik zlobil dosud neporažené harcovníky: už v sedmé minutě jsme měli pět faulů! Ještě před desaterem, které viselo ve vzduchu jako nacucaný černý mrak nad údolím, však naštěstí pojistil naše vedení kanonýr Šprt. Ten si hezky naběhl na přihrávku od Vojty a zakončil, jak jinak, do prázdné branky – 3:0. Desatero nám rozhodčí odříkal hned minutu nato. Robo, chcete-li Ropko, Rob, Robinho, Robot, Tůček, Potůček či dokonce vážený Potok, však překvapil svými znalostmi katechismu a desatero bravurně přečetl a vyrazil. Tím definitivně zlomil odpor Tropicany, jíž už do konce zápasu nedaroval sudí žádný vymyšlený faul (i díky četným Ivanovým intervencím), čímž prakticky zruinoval nároky soupeře na vstřelení branky. Ten totiž nebyl schopen přelstít naši dobře organizovanou obranu a nakonec inkasoval ještě jednou, když Šprt po Samiho příhře oblafl na půlce beka a sólíčko zakončil nejen přesnou střelou na vzdálenou tyč, nýbrž i profi oslavou, při které se sice lehce zranil, ale zcela si jí podmanil bouřlivé publikum. Závěr utkání bohužel poznamenala lehká frustrace soupeře, který začal zbytečně brousit a vztekal se, i nedostatečný výkon rozhodčího. Ten po závěrečném hvizdu ještě pět minut vyhroceně debatoval s Ivanem, Hložisem i zástupci Tropicany nad svým slabým vystoupením a odpovídající známkou čtyři, kterou jsme ocenili jeho práci. Tento špíl měl zkrátka koule, jak si poté v kabině liboval Ivan. Glads B se díky třem bodům a nulovému zisku Orla Řečkovice s týmiž soupeři posunuli na čtvrté místo soutěže a před závěrečnými třemi zápasy podzimu drží reálnou šanci na překonání holénkového cíle.