Gladiators A - Agora 4:0 (1:0)

2.A třída - sobota 23.6.2007 - Svážná

Článek

0.0.0000 - Vojta
Na poslední letošní dvojzápas jsme se sešli na Svážné již „za svítání“, ale naštěstí to náš výkon nijak zásadně neovlivnilo. Velký comeback zde zažila ikona B-týmu, což znamenalo, že nám záda kryl Robonegól. Zbytek sestavy byl již bez větších překvapení, tj. Vojta-František, Hložis-Radek a útočné trio Sammi, Švára, Bubu. Do sestupových vod těžce namočený, resp. už téměř potopený tým Agory dorazil v obdivuhodném počtu a tak jsme čekali tuhý boj. Na soupeři byl patrný velký elán do hry, ale na naší straně stále zase znatelně větší kvalita. Výsledkem bylo několik našich samostatných průniků směrem k soupeřově brance vznikajících většinou po vyhraném souboji ve středu hřiště. Slibný průnik měl třeba Vojta po Sammiho narážečce, ale svoji střelou bodlem příliš uspěchal a nepřesná rána z velké vzdálenosti ke změně skóre ještě nevedla. Trochu lépe svoji akci zakončila dvojice Sammi-Bubák, ovšem na jejím konci stála tyč soupeřovy branky. Naštěstí podstatně úspěšněji skončil další průnik Bubáka, který se už už chystal těsně před brankářem špičkou kopačky posunout balón na natěšeného Vojtu stojícího před prázdnou brankou, ale nakonec zvolil jiné řešení a pod padajícím soupeřovým brankářem otevřel skóre zápasu. Dál jsme pokračovali v sympatickém výkonu, kterému ale chybělo více gólů. Před přestávkou šel na soupeřova brankáře opět sám Vojta, tentokrát svoji střelu lépe načasoval i umístil, nicméně gólman soupeře vytáhl pěkný zákrok a tak jsme v poločase měli stále jen jednobrankový náskok.
Druhá půle byla poznamenaná křečovitou snahou soupeře o zkorigování výsledku. Do pár šancí se sice dostal, ale Robo byl vždy na místě a připraven. Další góly jsme dali z poměrně nenápadných šancí. Nejprve se Vojta díky své urputnosti dostal do opakovaného zakončení a nakonec se mu podařilo pravou nohou vyslat bodlo k tyči – 2:0. Na 3:0 jsme zvýšili po obléhání soupeřovy branky, v jehož závěru Bubák našel Vojtu kousek za hranicí vápna a ten, překvapivě znovu pravou, z první trefil opět bližší spodní roh branky. Následoval zajímavý Hložisův atak zakončený jedovatým bodlem, které ovšem těsně minulo horní rožek soupeřovy branky. Poté soupeř sáhl k odvolání brankáře, z čehož pramenilo několik zajímavých šancí na obou stranách. Nejprve zkoušel Sammi trefit odkrytou branku přes celé hřiště. Následovaly naopak dvě velké šance soupeře - jednu perfektně vyrazila Ikona v naší brance a při druhé naše čisté konto naopak podrželo břevno Robovy branky. Pěknou rozlučku se sezónou si na závěr připravil Švára, když efektně přeloboval hrajícího brankáře soupeře – 4:0.
Myslím, že se podařilo pěkné a důstojné zakončení jarní části a celé letošní soutěže včetně posezení u místního občerstvení. Předpokládám, že dál budou následovat tréninky přes prázdniny zakončené několika předsezónními přípravnými zápasy.