Gladiators A - Jezdci 2:2 (2:0)

1.A třída - sobota 25.10.2008 - Srbská

Článek

25.10.2008 - Vojta
V sobotní jedno zápasové dohrávce se agresivně jedoucím Gladiátorům postavili nevyzpytatelní Jezdci a málem papírovému favoritovi sebrali všechny body za příliš rychlou jízdu. Červení řidiči nakonec byli rádi za „pouze“ dvojbodovou ztrátu. V lehce obměnné sestavě se po boku Šprta postavil ve formě hrající rychlonohý Majkl, který svým pohybem na soupeře s širokým ale nebystrozrakým gólmanem platil. Přes apel na opatrnou obranu nás Jezdci po celý zápas znova a znova nachytávali na rychlé zasekávačky, které jim dopomohly i prvnímu gólu. Potůček v naší brance si tak sáhl na balón až v páté minutě a bohužel to byl jen frustrujicí výkop míče z naší sítě, po soupeřem dobře sehrané situaci před naší brankou rekrutující se z naší hrubky v obraně – 0:1. Do té doby a i v čase následujícím jsme místy pěkně kontrolovali balón putující z nohy na nohu, žel bez pořádného zakončení. Z trpělivé koncepce hry se nás pokusili Jezdci vyvést před koncem druhé půle, kdy opět po naší druhé chybě v obraně se střelou se stejným pořadovým číslem chladně radovali z dvojbrankového vedení – 0:2. Jakoby tušili, že času je ještě hodně a Gladiators se jen tak lehce nenechají porazit. Dál jsme měli mnohem více ze hry, občas si připravili větší šanci, ale zakončení chyběla přesná koncovka v podání všech šanci mařících hráčů. V poločase v červeném týmu musely přijít změny. Počet hráčů aktivně zápolících se snížil na šest a šancí ještě více přibylo. Kolem desáté minuty se konečně prosadil Šprt pěknou střelou pod horní tyčku z těžkého úhlu po spolupráci s aktivním Majklem – 1:2. Dál jsme trpělivě bušili do dveří Jezdců, ale ti zkušeně podnikali děsivé jízdy do naší obrany. V tyto momenty jsme nestíhali chválit Potůčka v naší brance, který jak divoká řeka bral soupeři jednu tutovou šanci za druhou. Téměř pět minut před koncem jsme se odhodlali k power-play, jenž soupeři dělala značné problémy. Vojtova první střela z pozice posledního se ještě neujala, ale po druhém ukázkovém přenesení hry ze stranu na stranu, se uprostřed otevřel prostorový tunel, na jehož konci ani kulatý brankář soupeře nemohl zakrýt všechna místa v brance a po zkušeném uhnutí pár našich hráčů se letící balón dostal za brankářova záda – 2:2. Poslední minuty jsme odehráli opatrně a mohli se tak po závěrečném hvizdu vrhnout na Sammiho bohatou a výbornou narozeninovou výslužku, přestože dnes nelze hovořit o bodové spokojenosti.Nicméně narozeninám neporučíš:-)