Wodowa - Gladiators B 4:3 (2:1)

Okresní přebor - neděle 29.9.2019 - Maloměřice

Článek

29.9.2019 - Hložis

Druhým soupeřem Benfiky v Okresu byl tým Wodovy, proti němuž Glads nastoupili v minulosti už čtyřikrát. Dosud z toho bylo vždy vítězství červených, při někdejší premiéře legendárního Martina Groga v roce 2008 dokonce drtivé 8:3. Tentokrát se však karty obrátily.

Glads přitom začali slušně a v prvních desíti minutách byli lepším týmem. Převahu využil luxusní hlavičkou zády k brance Jura, jemuž háro učísnul měkkým centrem zpoza půlky Majkl - 1:0.

Vedení nás ukolébalo a žlutočerní soupeři, prezentující se důraznou hrou podpořenou vysokým procentem vyhraných soubojů, přešli do tlaku. Ten vyústil ve čtyři standardky blízko vápna, poslední z nichž znamenala srovnání stavu - rozehraný míč ťukl kořeň o tyčku a jeho nehlídaný spoluhráč uklidil odraz do sítě.

Do půlky přitom zbývaly jen dvě minuty, Glads ale stačili ztratit i remízový stav - nedostoupený pasr vystřelil sice zdálky, následná teč bránícího hráče ale vyřadila Roba z možnosti zasáhnout - 1:2.

Zápas rozhodl začátek druhé půlky. Glads nejdřív soupeři opět pomohli, když bek zasmečoval do vlastní kasy líp než Donovan Džavoronok, dvě střídání nato byl stav zničehonic dokonce o tři fíky poté, co kolmá přihrávka prošla přes bránící blok až těsně před kasu, kde si wodowácký hráč v klidu poradil.

Dvacet minut před koncem jsme tak byli zdánlivě na odpis. Vzdor věkové (a částečně i herní) plesnivosti jsme však dokázali zápas slušně zdramatizovat. Zlepšeným výkonem jsme soupeře opět přitlačili a z náporu a dobrých kombinací vytěžili dvě zakončení do prázdné kasy - v obou případech měl správný výběr místa Sami, jemuž servíroval od lajny nejprve Vlasy a poté Majkl.

Power-play tentokrát nepřinesla inkaso, ale srovnání jsme z ní taky nevybušili. Po rozporuplném výkonu tak musíme doufat, že první výhra přijde proti Atlantisu příští sobotu opět od devíti ráno.

Tento špíl bude význačným pro dělníka futsalu Hložise, jelikož bude jeho šestistým mistrákem (turnaje a Celtic nepočítaje). Nadcházející oslavenec kdysi (ne)prozřetelně přislíbil arcině, že po dosažení této pro Bažu nezajímavé mety s obrážením jihomoravských hal a umělek skončí, takže 5.10. se ukáže - tři body znamenají pokračování, jeden los, nula konec!