Gladiators A - BB Press 3:2 (3:1)

1.A třída - sobota 4.10.2008 - Srbská

6.10.2008 - Sami
Díky Švárove tříbodové trefě v závěru prvního utkání šli Glads do utkání s BBPressem jako polití živou vodou a na jejich výkonu, především v první půli, to bylo jasně znát. Na prvních pár minut utkání si sice kontrolu nad míčem vzali hráči „BychBlil Tlačiari“, ale to bylo z jejich strany až do závěru první dvacetiminutovky vše. Sebevědomě hrající Glads díky dobrému pohybu a přesné hře otevírali v obraně Tlačiarov stále více prostorů a bylo jen otázkou času, kdy se některá z jejich střel zastaví až v soupeřově síti. Bylo to paradoxně nenápadné Samiho píchnutí bodlem z ostrého úhlu a bezprostřední blízkosti golmana, po Františkově kolmici z hranice brankoviště za obránce soupeře. Druhá a třetí branka na sebe nenechaly dlouho čekat. Naivně a pod tlakem hrající Tlačiari stále častěji odevzdávali precizně bránícím Glads míče. Po jedné z výše zmíněných situací šli do protiútoku 2-2 Vojta se Samim. Prvně jmenovaný svým pohybem navázal oba protihráče, následně se uvolnil „za beky“, kam mu Sami adresoval rychlý pas a i přes jeho následný pohyb a hlasité „tandem“ se již kapitán ničeho nerozpakoval a nekompromisně zavěsil. Třetí gól aktivně a účelně hrajících Glads vyústil z dalo by se říci modelové situace, kdy si Sami sběhnul k lajně pro dlouhý balon od obrany, otočil se s ním kolem bránícího dobíhajícího hráče do středu a vybídl skvěle nabíhajícího Šváru kolmicí za beky k úpravě skóre na 3:0. Takto měl poločas skončit a nebylo snad důvodu ani druhý poločas otevírat. Bohužel, Samiho zbytečně složitá náhra přes celou šíři hřiště na obsazeného Hrošáka byla zachycena protihráčem a z následného přečíslení dostali Glads gól. Ve druhém poločase již tempo aktivně hrajících Glads postupně opadalo. Tlačiari začali lehce vyrovnávat hru, dostávat se do pološancí a čím dál více držet míč na svých kopačkách. Z ojedinělého ohrožení branky ještě v závěru stihli zdramatizovat boj o Gladí 3 body, když se soupeř šikovně dostal z rohu a kolem nohou obránce pološourákem z vápna po zemi na bližší tyč do protipohybu golmana uzavřel gólový účet dne. Poměrně trefně sobotní účinkování shrnul pan Jansa st. : „Hoši, vy jste mančaft prvních poločasů, nebo co…„ Byli jsme lepší, zasloužené 3 body doma!