Gladiators A - Q.P.Chrlice 4:3 (3:1)

1.A třída - sobota 4.10.2008 - Srbská

6.10.2008 - Vojta
Sobotní dvojzápas přinesl Gládí jedničce poprvé v sezóně 6 bodů, což se ji podařilo naposledy minulou sezonu pět víkendů před koncem soutěže v zápasech se Západím (10:0) a Chlup. Pozůstalýma (5:0). Nebyla to jen radost ze šesti bodů, ale také staronové precizně provedené herní pasáže ze strany Glads, které pocítili Q.P. Chrlice a BBPress. Začátek zápasu proti ambiciózním Chrlicím, hrajících zajímavý systém s brankářem ala libero, byl, jak se říká, z říše snů. Apel na precizní a agresivní obranu, která nás kdysi zdobila, nádherně vyšel. Už v 8 minutě favorizované Chrlice prohrávaly děsivě 0:3 a rozhodně ne náhodou. Nejprve v 1.minutě Švára důrazným forčekingem získal balón na soupeřově polovině, udělal pár kroků k soupeřové brance a krásnou dělovou střelou s pomocí teče boční horní části branky otevřel Chrlice. Již o řádově 120 sekund později po rychlém protiútoku a naší střele František prokázal přehled a místo nabízející se střely zpátky do ohně před branku posunul lépe stojícímu Vojtovi a jeho přízemní střela se na notně pokropeném trávníku svezla přes třetinu hřiště až k tyčce – 2:0. Úvodní šokovou terapii zakončil klasicky červený rychlý protiútok, kdy Vojta z levé strany posunul lehce za sebe na střed Šprtovi a ten ač nepříjemně tísněn dvěma protihráči dopravil balón do sítě…- 3:0. Až po této úvodní sprše dovolíme soupeři fotbalově polknout. Bohužel touto možností má soupeř sílu se nadechnout a začít praktikovat svoji hru, při které nám díky jednomu hráči „navíc“ často nepůjčí balón. Šanci zkusit trefit lákavě odkrytou branku přes celé hřiště dostane jenom Radek po Švárově vypíchnutí, žel jeho pokus končí kousek vedle. Naše pozorná hra trochu před poločasem uvadá a naneštěstí vrcholí trestuhodným nedůrazem našeho bránícího hráče po rohu Chrlic, kdy dostane soupeř na futsal neobvyklou možnost vstřelit gól hlavou – 3:1. Druhý poločas je plně v režii sebevědomých Chrlic, které se nechtějí mermomocí zbavit možnosti na bodový zisk a bohužel jejich anomální herní systém nakonec slaví úspěch – nejprve si střelu z boku srazíme do branky sami a co hůř, cca tři minuty před koncem soupeř z trestného kopu prostřelí naši zeď pomocí infiltrovaného vlastního hráče – 3:3. Přestože je soupeř rázem v obrovské útočné euforii, zafunguje tentokrát fotbalová spravedlnost a za famózní první poločas nám umožní, aby Vojta v posledních sekundách zápasu prostrčil středem mezi dvěma obránci balón na Šváru, kterému sice první pokus o překonání brankáře Chrlic po otočce z bezprostřední blízkosti nevyjde, ale druhá jeho střela z těžkého úhlu si nějak cestu do branky najde a tak mohou naše ruce vylétnout orgazmicky vzhůru - 4:3. Švára tak dokončil možná lehce nečekané, ale myslím, že zasloužené, vyzvednutí Chrlic.